Trešdien, 14.jūnijā, godinot komunistiskā genocīda upuru piemiņu, notiks svētbrīdis Liepājas Centrālkapos un represēto piemiņas koncerts "Latviju mīlot" Liepājas muzejā, lai noliektu galvas to priekšā, kas pārdzīvojuši izsūtījuma un cietuma šausmas, informē Liepājas muzeja filiāles "Liepāja okupāciju režīmos" vadītāja Sandra Šēniņa.

14.jūnijā pulksten 16 Liepājas Centrālkapos pie deportēto piemiņas akmens sāksies svētbrīdis, kur piedalīsies Liepājas Politiski represēto kluba biedri, Liepājas garnizona karavīri, jaunsargi, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra un Liepājas Bērnu un jaunatnes centrs  dalībnieki, nacionāli patriotisko organizāciju pārstāvji, visi, kam ir svarīgi pieminēt tos, kuriem nebija lemts atgriezties dzimtenē.

Pasākumu vadīs Emīls Dreiblats, par muzikālo noskaņu rūpēsies Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra sieviešu koris "Aija" (diriģente Gunta Vite), Dace Milzere (ģitāra) un Marta Rozentāle (čells).

Pasākuma dalībniekus uzrunās Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš, Jūras spēku vecākais kapelāns komandleitnants Dāvids Šterns, Zemessardzes 44. kājnieku bataljona pārstāvis, Liepājas Politiski represēto kluba priekšsēdētājs Andris Zīders, Latvijas Nacionālo partizānu apvienības priekšsēdētāja Biruta Rodoviča, Latviešu Strēlnieku apvienības Liepājas nodaļas valdes locekle Ildze Lagzdiņa, "Daugavas Vanagi Latvijā" pulkveža Oskara Kalpaka Liepājas nodaļas priekšsēdētājs Mārtiņš Dāle.

Pēc svētbrīža dalībnieki ar autobusu dosies uz Liepājas muzeju Kūrmājas prospektā 16/18, kur pulksten 17.30 būs represēto piemiņai veltīts koncerts "Latviju mīlot". Tajā piedalīsies Sigita Pļaviņa un Māris Kupčs (ģitāra). Pēc koncerta pasākuma dalībnieki varēs pakavēties sarunās un atmiņās pie tējas tases.

1941.gada 14.jūnijā bez tiesas un sprieduma nevainīgi cilvēki tika sadzīti lopu vagonos un izsūtīti uz Sibīriju, atrauti no tēvu zemes, no ģimenēm, no sev tuviem cilvēkiem. Viņi kļuva cilvēki bez nākotnes. Tāds liktenis piemeklēja arī 1371 Liepājas pilsētas un apkārtnes iedzīvotāju. Viņi bija to Latvijas 15424 nelaimīgo skaitā, kas tajā drausmīgajā naktī tika deportēti – gan lieli, gan mazi, gan veseli, gan slimi, gan pavisam veci cilvēki, gan zīdaiņi.

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma un Liepājas muzeja publicitātes nolūkos. Atrodoties pasākuma teritorijā, jūs apliecināt, ka esat informēts par to, ka tiekat iekļauts/a audio vai vizuālajā materiālā.