Sestdien, 18. maijā, Liepājā starptautiskās akcijas "Muzeju nakts" ietvaros Liepājas okupācijas muzejā, Klāva Ukstiņa ielā 7/9, varēs skatīties dokumentālās filmas un izzināt Latvijas vēsturi laikā no 1917. gada līdz 1990. gadam. Paralēli darbosies fotostūrītis, kā arī muzeja pagalmā varēs apskatīt senus auto. Tāpat muzeja apmeklētājiem būs iespēja vakarēt kopā ar Austrasbērniem, informēja Liepājas muzeja filiāles "Liepāja okupāciju režīmos" vadītāja Sandra Šēniņa.

No pulksten 19 līdz vieniem naktī muzeja zālē varēs skatīties dokumentālās filmas: "Latvijas okupācija" (1917.–1940. gadi Latvijā"). Režisore Dzintra Geka, scenārija autors Andris Kolbergs; "Latvijas okupācija" 2. daļa (1940–1945). Režisore Dzintra Geka, scenārija autors Andris Kolbergs; "Latvijas okupācija" 3. daļa (1946–1953). Režisore Dzintra Geka, scenārija autors Andris Kolbergs; "Latviešu leģions". Režisore Ināra Kolmane, scenārija autors Uldis Neiburgs; "Konstantīns". Režisore Dzintra Geka, scenārija autors Ēriks Lanss; "1990. gada maijs". Latvijas Republikas kanceleja; "Gvido Zvaigzne". Režisore Dzintra Geka, scenārija autors Agris Redovičs.

Savukārt muzeja pagalmā no pulksten 19 līdz 23, pateicoties sporta kluba "Vecpils auto muzeja "Liepāja"" vadītājam Jānim Vīcupam, aplūkojami un aptaustāmi vairāki padomju laiku automobiļi, kas pēc Otrā pasaules kara izmantoti gan militāros konfliktos pasaulē, gan sadzīves vajadzībām. Jānis Vīcups labprāt "Muzeju nakts" apmeklētājiem pastāstīs par savu kolekciju. Viņš jau vairāk nekā 20 gadus pievērsies vēsturisko liecību saglabāšanai, kas saistītas ar seno auto un moto tehniku. Vīcupa kolekcijā ir vairāki desmiti dažādu marku vēsturiskie spēkrati, sākot ar motocikliem, vieglajiem automobiļiem un beidzot ar dažāda veida pilnpiedziņas un klasiskās piedziņas kravas automašīnām.

Pulksten 21 uz sadziedāšanos muzeja zālē aicina neformālā apvienība Austrasbērni jeb Austras Pumpures audzēkņi, draugi un domubiedri. Dziesmu vakarā skanēs gan latviešu tautasdziesmas, gan Imanta Kalniņa dziesmas. Neizpaliks arī Austrasbērnu pašu radītās dziesmas, tostarp Ulda Ozola, Arņa Miltiņa un Ievas Akurateres radītās kompozīcijas. Šajā notikumā piedalīsies gan Austrasbērni, kuri ikdienā tiekas mēģinājumos Liepājā, kā arī Austrasbērni no Rīgas. Dziesmu vakarā muzicēs Simona Rača-Rūce, Jānis Rūcis, Inese Muižniece, Uldis Ozols, Jana Egle, Kristaps Sudmalis, Vita Dambe, Dace Gulbe, Sanita Stepena, Aina Kivilande, Gunita Maršale un citi.

Savukārt, Liepājā pazīstamais fotogrāfs Edgars Pohevičs parūpēsies, lai viesošanos muzejā iemūžinātu fotogrāfijās. Ar fotokastes "Esi Pats" palīdzību varēs bez maksas izgatavot fotogrāfiju, ko piemiņai ņemt līdz uz mājām.

Dalība Eiropas "Muzeju nakts" pasākumos Liepājā 18. maijā ikvienam apmeklētājam ir bez maksas.

Plašāka informācija par Liepājas "Muzeju nakts" aktivitātēm atrodama Facebook lapā, kā arī Liepājas muzeja mājaslapā.

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma un Liepājas muzeja un Liepājas okupācijas muzeja publicitātes nolūkos. Atrodoties pasākuma norises vietā, jūs apliecināt, ka esat informēts par to, ka tiekat iekļauts/-a audio vai vizuālajā materiālā.