Saistībā ar koncertestrādes "Pūt, vējiņi!" pārbūves darbu sākšanos, Peldu ielas galā tiks demontēts vides objekts "Bungas". To šodien vai rīt paveiks šī vides objekta autors metālmākslinieks Reinis Kuncītis, informē Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

"Bungas" tiks novietotas Komunālās pārvaldes noliktavā, un pēc tam R. Kuncītis veiks metāla detaļu tīrīšana un atjaunošanu.

Bungu demontāža nepieciešama, lai nodrošinātu piekļuvi būvobjektam un lai celtnieki turpmāk netraucēti spētu izmantot nepieciešamo tehniku, aizvest būvgružus un piegādāt celtniecības materiālus, kā arī veikt citus darbus. Bungu demontāža uz pārbūves laiku ir nepieciešama arī tāpēc, lai novērstu iespēju nejauši sabojāt pašu vides objektu.

Pēc koncertestrādes pārbūves "Bungas" atgriezīsies Peldu ielas galā, taču, visdrīzāk, citā vietā – pie koncertestrādes izveidotajā un labiekārtotajā parka daļā vai citur tās tuvumā.

Komunālā pārvalde plānos ir atrast finansējumu, lai vides objektu varētu papildināt ar digitālu iekārtu, kas "mūzikas instrumentu" ļautu spēlēt attālināti. Ar šādu ideju pie pašvaldības ir vērsies mākslinieks.

Vides objekts "Bungas" ir uzstādīts 2006. gada augustā, festivāla "Liepājas dzintars – 30" norišu laikā.

Idejas autore pilsētas māksliniece Agita Ansule tādejādi rosināja atgādināt Liepājas kā muzikālas pilsētas tēlu. Toreiz "Bungu" uzstādīšana sasaucās arī ar tūrisma maršruta "Kā pa notīm" izveidi un nošu zīmju iestrādāšanu pilsētas bruģī, tāpat ar vides objekta "Ģitāra" uzstādīšanu Zivju ielā iepretim Pirmajai rokkafejnīcai.

Metālmākslinieks Reinis Kuncītis bungu komplektu vispirms izveidoja no kartona 1:1 mērogā, lai novērtētu, kā objekts izskatīsies dabā, pēc tam izkala un samontēja oriģinālu – no nerūsējoša spodrināta tērauda.

UZZIŅAI

Aprīļa beigās pašvaldība ir noslēgusi līgumu ar būvnieku – SIA "Bildberg" – par koncertdārza un koncertestrādes "Pūt, vējiņi!" daļēju nojaukšanu un jaunas estrādes būvniecību. Darbu līgumcena ir 2 240 493, 91 eiro (ar PVN). Šo pirmdien, 18.maijā, objekts ir nodots būvniekam darbu uzsākšanai.

Būvniecības līgums paredz, ka no brīža, kad būvobjekts nodots būvnieka pārziņā, būvniecība jāveic 450 dienu laikā, tas ir, līdz nākamā gada rudenim.

Koncertdārza "Pūt, vējiņi!" pārbūves projektu izstrādāja SIA "Livland Group".

Pārbūve notiks ar ES ERAF līdzfinansējumu sadarbības projekta "Dienvidkurzemes piekrastes mantojums cauri gadsimtiem" ietvaros.