Foto: "AR Module Factory".


Mākslinieks Reinis Kuncītis sadarbībā ar uzņēmumu "AR Module Factory" (izgatavoja formas, atlēja, veica CNC apstrādi) šobrīd papildina 2006. gadā pie toreizējās Latvija 1.rokkafejnīcas Zivju ielā atklāto Latvijas mūziķu Slavas aleju. Papildu tiks izgatavotas septiņas jaunas bronzas plāksnes gan ar grupu nosaukumiem un mūziķu vārdiem, gan mūziķu plaukstām un arī vienu zvaigzni, kas tiek piešķirta aizsaulē aizgājušajiem, portālam irliepaja.lv pastāstīja mākslinieks, kurš ir arī visu iepriekš uzstādīto plākšņu dizaina autors.


Kā pastāstīja Kuncītis, jauno plākšņu izgatavošanu pasūtījusi Komunālā pārvalde, un šajā reizē pie savas "slavas zīmes" tiks Armands Alksnis, Raimonds Macats un Zigfrīds Muktupāvels, kuri braukuši pie Kuncīša, lai atstātu savu plaukstu nospiedumus, grupas "Linga", "Zig Zag" un "Pienvedēja piedzīvojumi", bet aizsaulē aizgājušais Aivars Brīze tiks godināts ar slavas zvaigzni.


Pagaidām jaunās plāksnes izskatās mazliet citādi, bet kā portālam irliepaja.lv apliecināja Kuncītis,


"pēc pusgada metāls būs oksidējies, un plāksnes būs tādā pašā tonī, kā iepriekšējās,

neviens vairs nevarēs pateikt, kuras ir jaunās, kuras – vecās".


Slavas aleja vienreiz jau papildināta, un tas bija 2013. gadā, kad aleja arī tika papildināta ar septiņām "slavas zīmēm". Toreiz tās saņēma mūziķi Vjačeslavs Mitrohins, Aldis Langbaums, Edvīns Zariņš, Harijs Zariņš un Aivars Hermanis, kā arī grupas "Zvaigznīte" un "Sīpoli". Toreiz tas pašvaldība izmaksāja 4500 latus (6402,92 eiro). Šajā reizē, kā informēja Komunālā pārvalde, plākšņu izgatavšanas izmaksas ir 16 806,90 eiro ar PVN.


Gan 2013. gadā, gan arī šoreiz par jaunu mūziķu uzņemšanu Slavas alejā lēmusi žūrijas komisija, kuras sastāvā ir mūziķi Aivars Hermanis, Igo, Māris Žigats, Valdis Skujiņš, Guntars Račs, muzikoloģe Daiga Mazvērsīte, žurnālists Sandris Vanzovičs, kā arī Latvijas 1. rokkafejnīcas "Reiterna nams" saimnieks un Slavas alejas idejas autors Raivo Mediņš, portālam irliepaja.lv pastāstīja Valdis Skujiņš.


Latvijas mūziķu Slavas aleja atklāta 2006. gadā. Šobrīd tā vēl atrodas Zivju ielā, bet pēc atjaunotās koncertestrādes "Pūt, vējiņi!" atklāšanas tiks pārvietota uz tās teritoriju.


Mūziķu Slavas aleja Zivju ielā pie bijušās Latvijas 1.rokkafejnīcas. Publicitātes foto.


Šobrīd Slavas alejā apskatāmas 45 plāksnes ar mūziķu plaukstu atlējumiem bronzā un 12 plāksnes ar populārām latviešu mūzikas grupām. Trešā daļa no Slavas alejas mūziķiem vairs nav starp dzīvajiem.


Savu plaukstu nospiedumus iemūžinājuši maestro Raimonds Pauls, dziedātāja Ieva Akuratere, komponists un dziedātājs Mārtiņš Freimanis, 2002. gada Eirovīzijas dziesmu konkursa uzvarētāja Marija Naumova, rokmūziķis Ainars Virga un daudzi citi.


Bronzā atliets "Credo", "Eolikas", "Pērkona", "Zodiaka" un citu leģendāru ansambļu logotipi un dalībnieku sastāva uzskaitījums.