Piektdien, 6. maijā, Peldu ielas galā pēc atjaunošanas atkal pilsētas vidē ir atgriezies vides objekts "Bungas". Instrumenti novietoti ne gluži tajā pašā vietā, kur tie atradās pirms demontāžas, bet nedaudz blakus – agrākas puķu dobes un vēl senāk bijušās strūklakas vietā, pašvaldības mājaslapā liepaja.lv informē Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Komunālā pārvalde šajā pavasarī organizēja un finansēja vietas sagatavošanu, nobruģējot "Bungu" pamatni un tām blakus izveidojot jaunu apstādījumu dobi.

Vides objekts "Bungas" sākotnēji Peldu ielas galā tika uzstādīts 2006. gada augustā, festivāla "Liepājas dzintars – 30" norišu laikā. Autors, metālmākslinieks Reinis Kuncītis bungu un šķīvju komplektu vispirms izveidoja no kartona 1:1 mērogā, lai novērtētu, kā tas izskatīsies dabā, pēc tam izkala un samontēja oriģinālu – no nerūsējoša spodrināta tērauda.

2020. gada maijā, uzsākot koncertestrādes pārbūvi, "Bungas" demontēja, lai nodrošinātu piekļuvi būvobjektam un novērstu iespēju nejauši sabojāt pašu vides objektu.

Divu gadu laikā R. Kuncītis un viņa komanda ir veikusi metāla detaļu tīrīšanu un atjaunošanu.

"Bungas" ir viens no vides objektiem, kas izcels Liepājas kā muzikālas pilsētas tēlu.

Jaunajā vietā netālu no šīs kompozīcijas atrodas grupai "Līvi" veltītais "Spoku koks". Uz šejieni nākamajā nedēļā no Zivju ielas ir plānots pārvest un gar gājēju ceļu virzienā uz estrādi novietot "Mūziķu slavas aleju" – betona klučus ar Latvijā populāro mūziķu plaukstu atlējumiem.

"Bungas" droši vien saskanēs ar citām mākslinieciskajām formām, kas vēl top un ko plānots uzstādīt koncertestrādes "Pūt, vējiņi!" jaunā zīmola uzsvēršanai un virzīšanai.

"Bungu" izveide kādreiz netieši sasaucās ar tūrisma maršruta "Kā pa notīm" izveidi un nošu zīmju iestrādāšanu pilsētas bruģī; tāpat ar vides objekta "Ģitāra" uzstādīšanu Zivju ielā iepretim agrākajai Pirmajai rokkafejnīcai, kas gan Liepājā vairs nepastāv un nedarbojas.