Piektdienas, 13. maija, pēcpusdienā, Liepājas Latviešu biedrības nama (LBN) izstāžu galerijā, piedaloties Liepājas rokmūzikas veterāniem un pilsētas mēram Gunāram Ansiņam, tika atklāta fotoizstāde "Koncertdārza "Pūt, vējiņi!" mirkļu atspulgi".


Kā atklāšana sacīja Latviešu biedrības nama vadītāja Vita Hartmane, kuras pārziņā nodots arī koncertdārzs "Pūt, vējiņi!", izstādi LBN darbinieki veidojuši kā vienu no atjaunotā koncertdārza atklāšanas pasākumiem.

Izstādē aplūkojamas fotogrāfijas, kas aicina atcerēties un ieskatīties estrādes "Pūt, vējiņi!" notikumu, galvenokārt leģendāro festivālu "Liepājas dzintars" norisē, tāpat arī skatāmi fotoattēli no simfoniskās mūzikas festivāla "Liepājas vasara" un citiem notikumiem. Izstādei fotoattēlus no saviem personīgajiem arhīviem atvēlējuši fotogrāfi Andris Gertsons, Edmunds Dobelis un Jānis Jansons. Līdzās fotogrāfijām izstādē apskatāmi arī tā laika liecinieki – plakāti, nozīmītes, uzšuves, koncerta programma, arī festivāla galvenā balva, ko aizdevis kādreizējais liepājnieks, komponists Jānis Lūsēns, kura vadītā grupa "Zodiaks", bija viena no festivāla "Liepājas dzintars" laureātēm.


Izstādes atklāšanā atmiņu fragmentos dalījās Andris Gertsons, mūziķi Valdis Skujiņš un viens no "Liepājas dzintara" balvu ieguvušajiem mūziķiem, liepājnieks Aivars Hermanis, kuram balvas saņemšana no Raimonda Paula rokām pavēra ceļu uz galvaspilsētu. Savukārt Tomass Kleins, kurš arī ir bijis "Liepājas dzintaru" dalībnieks, šoreiz festivāla noskaņas centās radīt dziesmās un ģitāru skaņās.

Izstāde LBN apskatāma līdz 10. jūnijam.