"Mūziķu slavas aleja" šodien no Zivju ielas pārvesta uz parku – pie koncertestrādes "Pūt, vējiņi!". Tepat blakus atrodas grupai "Līvi" veltītais "Spoku koks" un pēc atjaunošanas Peldu ielas galā atkal novietotais vides objekts "Bungas". Turpmāk šīs zīmes un kompozīcijas, viena otru papildinot, izcels un atgādinās Liepājas kā muzikālas pilsētas tēlu, informē Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Kopš 2006.gada Zivju ielas abās pusēs atradās 57 betona pamatnes ar bronzā atlietiem Latvijā populāru mūziķu plaukstu nospiedumiem un slavenu grupu nosaukumiem. Šīs zīmes turpmāk atradīsies gar gājēju ceļu uz estrādi, kuras atklāšana pēc pārbūves notiks 27.maijā.

"Alejai" ir pievienoti vēl septiņi atlējumi bronzā, kas ir izgatavoti papildus. Tie veltīti mūziķiem: Aivaram Brïzem, Armandam Alksnim, Raimondam Macatam, Zigfrīdam Muktupãvelam un grupām: "Linga", "Pìenvedëju piedzïvojumi" un "Zig–Zag".


Pavisam pie "Pūt, vējiņiem!" turpmāk atradīsies 64 mūziķu un grupu piemiņas zīmes.

"Mūziķu slavas alejas" idejas autori ir Liepājas Pirmās rokkafejnīcas izveidotāji, brāļi Mareks un Raivo Mediņi, grupas "Credo" mūziķis un kultūras darbinieks Valdis Skujiņš.

Gan ieceres īstenošanu, gan "alejas" papildināšanu 2013. un 2021. gadā ir līdzfinansējusi Liepājas pašvaldība. Pašas zīmes izveidojis, nospiedumus un vārdus atlējis metālmākslinieks Reinis Kuncītis.

Atbalstu Komunālajai pārvaldei mūziķu piemiņas zīmju pārvietošanā uz jaunu mājvietu sniedza skolotājs Jānis Zorģis, uzņēmums SIA "Tranzīts–L" un Valdis Skujiņš.