Karostas arhitektūras pērle – Virsnieku saieta nams – šomēnes cietis ugunsgrēkā, tas noticis remonta laikā. Īpašnieks – Aizsardzības ministrija – apgalvo, ka uguns nav bijusi pārāk postoša.

Saskaņā ar Valsts glābšanas un ugunsdzēsības dienesta sniegto informāciju, izsaukumu uz Atmodas bulvāri ugunsdzēsēji glābēji saņēma 4.aprīlī pulksten  4.15. Kā liecināja saņemtā informācija, no ēkas bija redzami dūmi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka deg grīda un starpstāvu pārsegums 50 m2 platībā, kā arī ēkā izveidojies stiprs piedūmojums. Ugunsgrēks tika likvidēts pulksten 12.34.

Šo informāciju papildināja ministrijas Preses nodaļas vecākā eksperte Aiva Kokoriša:

"Ugunsgrēku savlaicīgi identificēja apsardze, kas atbilstoši drošības protokolam veica ēku apsekošanu, tādēļ izdevās izvairīties no lielākas nelaimes.

Degšanas rezultātā bojāts telpas starpstāvu pārsegums, grīda, trīs logi un trīs telpas 1.stāvā, kurās griesti ir daļēji iebrukuši un telpas ir appludinātas ugunsgrēka dzēšanas rezultātā. Lai novērtētu zaudējums, tiks veikta neatkarīga būveksperta piesaiste. Zaudējumus segs puse, kas tiks atzīta par vainīgu, un zaudējumu segšana notiks normatīvajos aktos un/vai būvdarbu līgumā noteiktajā kārtībā".

Kā portālam irliepaja.lv skaidroja Kokoriša, Virsnieku saieta nama ēka ir apdrošināta.

"Šobrīd notiek zaudējumu apzināšana un tiek gaidīts atzinums no Valsts policijas. Kamēr notiek zaudējumu apjoma noteikšana, kā arī nav identificēts ugunsgrēka izraisītājs, papildu informāciju nevaram sniegt".

Irliepaja.lv jau rakstīja, ka Jūras virsnieku saietu nams Aizsardzības ministrijas valdījumā nonāca 1994. gadā, un kopš tā brīža ministrijas pienākumos ir bijis saglabāt šo kultūrvēsturiskā mantojuma objektu. Kopš 2009. gada mērķtiecīgi tiek īstenoti ēkas saglabāšanas darbi un pakāpeniski ieguldīti līdzekļi objekta atjaunošanā, lai nepieļautu tālāku ēkas bojāšanos.

Šobrīd Virsnieku saietu namā notiek būvdarbi – logu restaurācija un nomaiņa, kas jau tuvojoties noslēgumam.

Aizsardzības ministrijas Preses nodaļas vecākā referente Vita Briže janvārī portālam irliepaja.lv sniedza šādu informāciju:

"Virsnieku sapulču namā noris būvdarbi, kuru pamatā ir starp Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centru un SIA "Būvuzņēmums Restaurators" 2017. gada 14. novembrī noslēgtais līgums par "Jūras virsnieku sapulču ēkas logu un durvju restaurāciju un nomaiņu, bēniņu pārseguma papildu siltināšanu Atmodas bulvārī 9, Liepājā" par summu 951 810, 48 eiro bez PVN".

Bija plānots, ka būvdarbi varētu tikti pabeigti līdz šī gada februāra beigām, taču tas nav noticis.

Pēc Brižes sacītā, ir izstrādāts arī ēkas dienvidu terases un fasādes restaurācijas būvprojekts, kam šobrīd tiek veikta ekspertīze, jo ēka ir kultūrvēstures objekts. Pēc atzinuma saņemšanas tiks veikts iepirkums restaurācijas darbu īstenošanai.

Briže arī sacīja, ka ēkas restaurācijai pavisam būtu nepieciešams piesaistīt aptuveni 12 miljonus eiro, bet pašlaik Aizsardzības ministrijas budžetā šādi līdzekļi nav paredzēti.