Piektdien, 18. novembrī, Rīgā, 11. novembra krastmalā notiekošajā Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai veltītajā militārajā parādē Zemessardzes 4. Kurzemes brigādi pārstāvēs 44. kājnieku bataljons, kurš izvietots Liepājā, portālu informēja Guna Pričina, Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba Komunikācijas daļas sabiedrisko attiecību speciāliste.


Parāde ir gaidīts pasākums karavīru un zemessargu vidū, jo tā vairo patriotisma un piederības sajūtu, kā arī lepnumu par savu vienību.


Zemessardzes 44. kājnieku bataljons ir dibināts 1991. gada 25. septembrī, un 2002. gada 1. septembrī Zemessardzes reorganizācijas laikā tam tika pievienots Zemessardzes 47. kājnieku bataljons. Vienības teritorija aptver Liepājas pilsētu un Dienvidkurzemes novadu.


Bataljona komandieris no 2021. gada 29. jūnija ir pulkvežleitnants Viktors Kareckis, savukārt bataljona virsseržants no 2021. gada 11. jūnija ir galvenais virsseržants Armands Loginovs.


Savukārt Rīgas pasažieru ostā 18.novembrī no plkst.11 līdz 16 Nacionālo bruņoto spēku un Valsts Robežsardzes tehnikas izstādē no Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes piedalīsies arī 51.kājnieku bataljons un 52.kaujas atbalsta bataljons ar dažādām militārās tehnikas vienībām.


Zemessardzes 4. Kurzemes brigāde ir dibināta 1992. gada 30. jūnijā un tajā ietilpst štābs Kuldīgā, trīs kājnieku bataljoni Liepājā, Ventspilī, Dobelē, viens nodrošinājuma bataljons Kuldīgā un viens kaujas atbalsta bataljons Jelgavā.


Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes komandieris ir pulkvedis Andris Rieksts


Lai pieteiktos dienestam Zemessardzē, Dienvidkurzemes novada, un Liepājas iedzīvotāji aicināti zvanīt uz tālruni  63403611 vai rakstīt uz e-pastu  44bn@mil.lv vai personīgi ierasties vienībā - Liepājā, Atmodas bulvārī 9. Savukārt, lai iestātos Zemessardzē jebkurā citā bataljonā – zvaniet 1811, rakstiet esizemessargs@mil.lv vai www.esizemessargs.lv .