Īstenojot divus būvprojektus par autostāvvietu izbūvi starp Jūras ielu un Dzirnavu ielu, būvvalde cer iezīmēt vēsturiskā kvartāla izplūdušās robežas.

Lai gan nav palikusi neviena vēsturiskā būve (vienīgo esošo ēku – Baložu ielā 1 – nojauca šogad) teritorijā starp Stūrmaņu ielu, Jūras ielu, Dzirnavu ielu un Radio ielu, īstenojot divus projektus, ko izstrādājušas SIA "BM – projekts" un SIA "DDP", – "Jūras ielas rekonstrukcija (pārbūve) un autostāvvietu būvniecība, Liepājā" un "Autostāvvietu būvniecība Dzirnavu ielā 7, Liepājā" – būvvalde iecerējusi atjaunot un iezīmēt dabā zudušās un izplūdušās vēsturiskā ostas kvartāla robežas.

Kā pastāstīja pilsētas galvenais arhitekts Indulis Kalns, to iecerēts paveikt, sakārtojot un atjaunojot brauktuves un ietves, savukārt tur, kur vēsturiski šajā kvartālā atradušās ēkas, tiks ierīkotas autostāvvietas topošajai koncertzālei "Lielais dzintars".

"Piemēram, Dzirnavu iela, kas pie Stūrmaņu ielas iesākas ar asfalta segumu, pēc tam izšķīst bezveidīgā laukumā. Sakārtojot ielu līdz saimniecības pagalmam viesnīcas "Fontaine Royal" aizmugurē un iezīmējot brauktuvi un ietvi, atjaunosies kvartāla struktūra," skaidroja galvenais arhitekts.

Tāpat tiks iezīmēta Stūrmaņu iela – ap tajā esošo stāvlaukumu izveidojot trotuārus un iebrauktuves. Šobrīd neesošā Zirgu iela tiks iezīmēta, izveidojot gājēju ceļu, vienlaikus tas vizuāli sadalīs auto stāvlaukumu, lai tas nebūtu tik milzīgs. Laukumi tiks veidoti pēc iespējas lēzenāki, lai laikā, kad tie nav nepieciešami auto novietošanai, tos varētu izmantot arī dažādām sporta spēlēm.

Pēc Kalna sacītā, sakārtojot kvartālu, tiks izmantots jau esošais iesegums – tur, kur ir asfaltbetons, tas paliks, tur, kur ir apaļais bruģis, kā Baložu ielā, tas tiks saglabāts, tāpat arī kaltais bruģis. Kalto bruģi no laukuma Jūras ielā (pretī silikātķieģeļu piecstāvu namam), kur padomju laikos atradās pilsētas goda plāksne, izmantos no jauna veidojamās Zirgu ielas iesegumam.

Lai mazinātu stāvlaukumiem paredzēto teritoriju vienmuļību, tās tiks krāsotas, imitējot šaha galdiņu.

"Gribējām izmantot Nīderlandē radīto speciālo krāsu, kas dienā uzlādējas no saules enerģijas un naktī to atstaro, taču to sāks tirgot tikai pēc gada, pagaidām, lai gan Nīderlandē to jau izmanto, piemēram, veloceliņiem, krāsa vēl ir eksperimentālā stadijā."

Stāvlaukumu izskatu iecerēts uzlabot arī ar koku stādījumiem – gar Jūras ielu tā būs liepu rinda, savukārt pa Baložu ielu, kur tiks saglabāta arī esoša ābele, – dažādi ziedoši koki. Daudzus kvartālā augošos kokus paredzēts likvidēt, arī tā sauktajā "parciņā" aiz "Fontaine Royal", kur tomēr tiks saglabāts lielais sēru vītols.

Portāls jau rakstīja, ka saskaņā ar projektu "Jūras ielas rekonstrukcija un autostāvvietas būvniecība, Liepājā", paredzēta 20 koku ciršana, 29 koku vainagu kopšana un 28 jaunu koku stādīšana.

Tāpat jau vēstīts, ka autostāvvietu ierīkošanas būvdarbus Zirgu ielā, Dzirnavu ielā un Baložu ielā, kā arī laukumos starp Radio ielu, Dzirnavu ielu, Baložu ielu un Jūras ielu par līgumcenu 516 704,29 eiro (bez PVN) veiks SIA "A – Land". Kopā ar apakšuzņēmējiem SIA "CVS", kas veiks apgaismojuma izbūvi un vidēja sprieguma kabeļu pārcelšanu, un SIA "Grobiņas SPMK", kas izbūvēs lietus kanalizācijas kolektoru un bufertvertnes.

Galvenie veicamie darbi, kas jāveic nepilnu trīs mēnešu laikā, ir autostāvvietu izbūve, bruģa seguma ietvju un ielu izbūve un pārbruģēšana, atbalsta sienas izbūve, mazās arhitektūras formas uzstādīšana un apzaļumošana.