Piektdien, 31.martā, pulksten 12 Liepājas Olimpiskā centra vieglatlētikas manēžai, kuras ibūvniecības izmaksas ir 7 048 478,49 eiro tiks svinīgi likts pamatakmens.

Pašvaldība aicina ikvienu pulcēties laukumā pie Liepājas Olimpiskā centra ieejas, Brīvības ielā 39, lai pēc svinīgām uzrunām kopīgi dotos uz pamatakmens likšanas vietu Rīgas ielā 50 un kļūtu par liecinieku šim vēsturiskajam notikumam, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Freidenfelde.

Topošās Liepājas Olimpiskā centra vieglatlētikas manēžas projekts izstrādāts pēc Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas noteiktajiem standartiem, kā arī pielāgotām telpām sportistu internātam. Manēža paredzēta izglītības iestāžu audzēkņu un sporta klubos iesaistīto personu treniņprocesa apstākļu uzlabošanai, kā arī tā paplašinās iespējas rīkot starptautiska līmeņa sporta sacensības Liepājā.

Svinīgajā pasākumā piedalīsies Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis, kā arī Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidents, kuri kopā ar Liepājas domes vadību, būvuzņēmēju un citām projektā iesaistītajām personām manēžas pamatos ieliks vēstījumu nākamajām paaudzēm.

Pasākumu muzikāli bagātinās Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas un Liepājas Bērnu un jaunatnes centra orķestris "Liepāja".

Iedzīvotāju ievērībai! Uz pasākuma laiku, no pulksten 7 līdz 13, tiks slēgts Jelgavas ielas posms, no 1905.gada ielas līdz iebrauktuvei LOC stāvlaukumā. 22. maršruta autobuss šajā laikā turpinās kursēt pa Jelgavas ielu.

Uz pasākuma laiku, no pulksten 11.45 līdz 13, satiksme pilnībā tiks slēgta:
• Jelgavas ielā, posmā no Rīgas ielas līdz 1905. gada ielai un
• 1905. gada ielā, posmā no Rīgas ielas līdz Brīvības ielai.

22. maršruta autobuss slēgto Jelgavas ielas posmu šajā laikā apbrauks pa Brīvības un Tirgus ielu.

8910 kvadrātmetru platībā plānots izvietot 200 m skrejceļu ar 4 celiņiem, 6x60 m sprinta taisni, sektorus ar nepieciešamo aprīkojumu augstlēkšanai, tāllēkšanai, trīssoļlēkšanai, kārtslēkšanai un lodes grūšanai. Liels ieguvums komandas sporta veidu pārstāvjiem būs iespēja spēlēt florbolu, basketbolu, iekštelpu futbolu un volejbolu.  Plānotas pārvietojamas skatītāju tribīnes ar ne mazāk kā 500 sēdvietām. Tāpat plānota klints kāpšanas siena, trenažieri un sektors vingrošanai uz līdztekām un cits inventārs.

Papildus vieglatlētikas manēžai tiks būvēta arī četrstāvu ēka, kurā atradīsies ģērbtuves un apmeklētāju centrs, ēdnīca gan skolēniem, gan manēžas apmeklētājiem ar virtuvi un ēdamzāli, mācību klases, manēžas un Sporta spēļu skolas administrācijas kabineti, bibliotēka un sportistu internāts.

Projekta "Liepājas vieglatlētikas manēžas būvniecība"" būvniecības izmaksas kopsummā ir 7 048 478,49 eiro. Valsts finansējums 3 585 625,00 un pašvaldības finansējums 3 462 853,49  eiro.

Pēc iepirkuma konkursa noslēgšanās līguma slēgšanas tiesības par manēžas būvniecību piešķirtas AS "UPB".