Piektdien, 31.martā, svinīgi ielikts pamatakmens Liepājas vieglatlētikas manēžai, kas būs Latvijā otrā Starptautiskās vieglatlētikas asociācijas standartiem atbilstoša manēža.

Svinīgajā pamatakmens ielikšanas pasākumā piedalījās Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis, LOK viceprezidents Einars Fogelis un jaunievēlētā Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidente Ineta Radēviča, kuri kopā ar Liepājas skolēniem, topošajiem vieglatlētiem, Liepājas domes priekšsēdētāju Uldi Sesku, domes priekšsēdētāja vietniekiem Vilni Vitkovski un Gunāru Ansiņu, AS "UPB" valdes priekšsēdētāju Daini Bērziņu un Liepājas Olimpiskā centra priekšsēdētāju Gati Griezīti manēžas pamatos ielika vēstījumu nākamajām paaudzēm.

"Pirms 10 gadiem likām pamatakmeni Liepājas Olimpiskajam centram, kas šo gadu laikā ir attīstījies par nozīmīgu un daudzpusīgu sporta un kultūras pasākumu norises vietu ne tikai Latvijas, bet arī Baltijas mērogā. Turpinot pilnveidot un attīstīt Liepājas sporta infrastruktūru, šodien liekam pamatakmeni nākamajai sporta būvei, lai veidotu atbilstošus treniņu apstākļus Liepājas skolēniem, esošajiem un nākamajiem vieglatlētiem un radītu vietu, kur tiktu izaudzināti desmitiem pasaules līmeņa atlētu un sasniegti jauni rekordi," uzrunājot pamatakmens likšanas lieciniekus, sacīja U. Sesks.

Manēžas projekts izstrādāts pēc Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas noteiktajiem standartiem ar pielāgotām telpām sportistu internātam. Manēža būs paredzēta izglītības iestāžu audzēkņu un sporta klubu treniņprocesa apstākļu uzlabošanai, kā arī tā paplašinās iespējas rīkot starptautiska līmeņa sacensības Liepājā.

 "Desmit gadu laikā Liepājas Olimpiskā centra sporta infrastruktūra ir izaugusi tiktāl, ka visiem sporta veidiem un notikumiem nepietiek vietas, līdz ar to nepieciešama paplašināšanās. Citas Latvijas un ne tikai Latvijas pilsētas var ar baltu skaudību noskatīties, kā Liepājas pašvaldība attīsta sporta infrastruktūru un cik aktīvi liepājnieki to izmanto. Esmu pārliecināts, ka līdz ar sporta infrastruktūras tālāku attīstīšanu, Liepājas vārds starptautiskajās arēnās izskanēs arvien biežāk," sacīja A. Vrubļevskis.

8910 kvadrātmetru platībā plānots izvietot 200 metru skrejceļu ar 4 celiņiem, 6x60 m sprinta taisni, sektorus ar nepieciešamo aprīkojumu augstlēkšanai, tāllēkšanai, trīssoļlēkšanai, kārtslēkšanai un lodes grūšanai. Liels ieguvums komandas sporta veidu pārstāvjiem būs iespēja spēlēt florbolu, basketbolu, iekštelpu futbolu un volejbolu.  Plānotas pārvietojamas skatītāju tribīnes ar ne mazāk kā 500 sēdvietām. Tāpat plānota klints kāpšanas siena, trenažieri un sektors vingrošanai uz līdztekām un cits inventārs.

Papildus vieglatlētikas manēžai tiks būvēta arī četrstāvu ēka, kurā atradīsies ģērbtuves un apmeklētāju centrs, ēdnīca gan skolēniem, gan manēžas apmeklētājiem ar virtuvi un ēdamzāli, mācību klases, manēžas un Sporta spēļu skolas administrācijas kabineti, bibliotēka un sportistu internāts.

Projekta "Liepājas vieglatlētikas manēžas būvniecība"" būvniecības izmaksas kopsummā ir 7 048 478,49 eiro. Valsts finansējums 3 585 625,00 un pašvaldības finansējums 3 462 853,49 eiro, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Freidenfelde.

Pēc iepirkuma konkursa noslēgšanās līguma slēgšanas tiesības par manēžas būvniecību piešķirtas AS "UPB".