Ņemot vērā orientēšanās sporta pieaugošo popularitāti un Liepājas pilsētvidē pieejamos orientēšanās poligonus, iedzīvotājiem tiek dota iespēja bez maksas, sertificēta trenera vadībā apgūt šī sporta pamatprincipus, portālam ziņo Liepājas domes administrācijas Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Vasaras sezonā projekta "Liepāja.Vesels.Aktīvs.Laimīgs" ietvaros tiek piedāvāti orientēšanās ievadapmācību nodarbību cikli dažādām mērķa grupām – ģimenēm ar bērniem, jauniešiem, pieaugušajiem, senioriem, kā arī cilvēkiem ar invaliditāti. Nodarbību mērķis ir veicināt jaunu prasmju un iemaņu izveidi, vienlaikus veicinot kustību prieku un uzlabojot dalībnieku vispārējo fizisko sagatavotību.

Ievadapmācību cikls sastāv no piecām nodarbībām, no kurām pirmā paredzēta iekštelpās, orientēšanās sporta teorijas apgūšanai, savukārt pārējās četras nodarbības norisināsies pilsētvidē, lai apgūtu un nostiprinātu praktiskās iemaņas brīvā dabā. Nodarbības tiek organizētas darbadienu vakaros, pēc pulksten 18, vienas nodarbības ilgums – 1,5 stundas.

Pirmā teorētiskā nodarbība plānota LOC manēžas 306. kabinetā, Brīvības ielā 55, bet turpmākās praktiskās nodarbības tiks organizētas Jūrmalas parkā, konkrētu tikšanās vietu precizējot saziņā ar treneri. Nepieciešamais orientēšanās inventārs tiks nodrošināts. Uz nodarbībām jāierodas ērtā un laikapstākļiem piemērotā sporta apģērbā, līdzi ņemot dzeramo ūdeni.

Orientēšanās ir ne tikai kā papildinājums ikdienas fiziskajām aktivitātēm un aktīvai atpūtai, bet arī pilnveido telpisko domāšanu un attīsta plānošanas un lēmumu pieņemšanas iemaņas. Iepriekšējai sportiskai sagatavotībai nav nozīmes, jo orientēšanās ir individuāls sporta veids, kurā distanci var veikt sev vēlamajā tempā, tādēļ nepastāv nekādi vecuma vai sportiskās sagatavotības ierobežojumi.

Lai pieteiktos nodarbībām, jāsazinās ar treneri Edgaru Bērziņu, sūtot SMS vai "Whatsapp" ziņu uz tālruni 29357397, norādot vārdu, uzvārdu un vecumu. Saziņā ar treneri tiks nosūtīta informācija par nodarbību cikla sākuma datumu.

Nodarbības tiek finansētas Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2/16/I/088 "Liepāja.Vesels.Aktīvs.Laimīgs" ietvaros.