Lai motivētu iedzīvotājus rūpēties par savu psihisko labklājību un pievērstu sabiedrības uzmanību ar psihisko veselību saistītiem jautājumiem, no 30. novembra līdz 3. decembrim koncertzālē "Lielais dzintars" notiks dažādi psihiskās veselības nedēļas pasākumi nodarbību ciklā "Ieklausies. Kusties. Radi.", portālu informēja Liepājas domes sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Priekšnoteikums labai veselībai ir ne tikai fiziskā, bet arī psihiskā labklājība, tādēļ ikviens interesents un īpaši jaunās māmiņas un jaunieši tiek aicināti apmeklēt bezmaksas psihiskās veselības veicināšanas nodarbību cikla "Ieklausies. Kusties. Radi." norises. Pasākumu cikla ietvaros būs iespēja piedalīties psihologa nodarbībās, kā arī apgūt praktiskas metodes savas psihiskās veselības veicināšanai deju, kustību un mākslas terapijas nodarbībās.

Nodarbības notiks četras dienas un iedzīvotāji aicināti pieteikties uz sev interesējošajām norisēm:
 
• 30. novembris
13.30–15.30 psihologa nodarbība jaunajām māmiņām par psihiskās veselības nozīmi ikdienā. Nodarbība tiks veltīta depresijas, stresa un izdegšanas sindroma profilaksei.
15.30–18.00 psihologa nodarbība jauniešiem no 18 līdz 25 gadu vecumam par psihiskās veselības nozīmi ikdienā. Nodarbība pieredzējuša psihologa vadībā, lai uzzinātu, kas liecina par veselīgu psihi un ko darīt, lai uzturētu emocionālo veselību.
• 1. decembris
16.00–18.00 vingrošanas nodarbība vispārējās fiziskās formas un psihiskās veselības veicināšanai.
18.30–21.00 interaktīva psihologa nodarbība, iekļaujot praktiskus padomus depresijas un izdegšanas sindroma profilaksei un stresa mazināšanai.
• 2. decembris
11.00–13.30 apzinātības meistarklase psihologa vadībā.
14.00–16.00 deju un kustību terapijas nodarbība.
• 3. decembris
11.00–13.30 mākslas terapijas nodarbība.
14.00–16.00 jogas nodarbība.

Psihiskās veselības nedēļas pasākumi notiks koncertzāles "Lielais dzintars" 6. stāva zālē "Civita Nova" (ieeja no Dubelšteina ielas dienesta ieejas puses).

Iepriekšēja pieteikšanās uz nodarbībām, zvanot pa tālruni: 26 887 733 vai rakstot uz e-pastu: veselskustigslv@gmail.com. Vietu skaits nodarbībās ir ierobežots.

Pasākumu cikla "Ieklausies. Kusties. Radi." nodarbības vadīs psiholoģe Baiba Pavlovska, deju un kustību terapeite Liene Ķince, mākslas terapeite Ingrīda Krasovska, sporta treneris Rihards Frīdenbergs un jogas speciāliste Evija Branta.

Nodarbību laikā ir plānoti pārtraukumi ar kafijas pauzēm, kā arī dalībniekiem tiks nodrošināta pārģērbšanās vieta, lai sagatavotos fizisko aktivitāšu un deju nodarbībām.

Pasākumu organizē Liepājas Centrālā administrācija sadarbībā ar biedrību "Bu(o)rn". Pasākumā var tikt veikta filmēšana un fotografēšana ar mērķi nodrošināt projekta publicitāti. Pasākums tiek finansēts Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/088 "Liepāja.Vesels.Aktīvs.Laimīgs." ietvaros.

Papildu informācija: Liepājas Centrālās administrācijas Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļā, e-pasts veseliba@liepaja.lv.