Liepājas domes deputāts Jāni Vilnītis trešdien iedzīvotāju pieņemšanas laikā saņēmis 2000 parakstu kopijas pret iecerēto koksa ražotnes kompleksa būvi Liepājā.

Kā portālu informēja Vilnītis, savāktos parakstus kopā ar iesniegumu viņam iedzīvotāju pieņemšana laikā Karostas un Tosmares iedzīvotāju vārdā nodevusi Brigita Maksimova, kas šādu "komplektu" sagatavojusi visiem domes deputātiem.

"Kādreiz arī es biju "par" koksa rūpnīcas būvniecību, jo tās tomēr ir jaunas darba vietas un papildinājums pilsētas budžetam, taču tagad esmu kritiskāk noskaņots," atzina deputāts.

Zinot, ka kompleksa attīstītājiem jau izsniegtas divas būvatļaujas, tāpat vides atbilstības sertifikāts, Vilnītis no iedzīvotājiem saņemto dokumentu kopijas kopā ar informāciju par iecerētā kompleksa būvi  nodevis izskatīšanai Vides un reģionālās attīstības ministrijas juristiem, lai saņemtu izvērtējumu un atzinumu, ko šajā gadījumā iespējams darīt.

Jau rakstījām, ka iedzīvotāju grupa – Brigita Maksimova, Elita Kosaka un Vladimirs Kuzņecovs, pamatojoties uz savāktajiem 2000 parakstiem, iesniedza sūdzību Administratīvajā rajona tiesā, prasot atcelt Liepājas domes 2010.gada 16.decembra lēmumu, ar kuru "HRC Libau" atļauts būvēt koksa ražošanas energokompleksu Pulvera ielā.

Rajona tiesa sūdzību noraidīja, taču iedzīvotāju pārstāvji iesniedza apelācijas sūdzību Administratīvajai apgabaltiesai, kuru tiesa skatīs 2014.gada 6.februārī.

Kā portālam sacīja Vilnītis, iedzīvotāji ir gatavi turpināt parakstu vākšanu, un koksa ražotnes pretinieku skaitu vēl palielināt.