Koncertzālei tiek meklēts mākslinieciskais vadītājs. Vai tā būs līdzīga kultūras līmeņa persona kā koncertu un mākslas pasākumu producente Ance Kolibere? – jautā lasītājs.

Savu jautājumu lasītājs pamato ar SIA "Lielais Dzintars" darbinieces "krāšņajiem" izteikumiem sociālajā vietnē "Twitter".

"Kā var saprast pēc koncertzāles mājas lapā publicētās informācijas sadaļā "Darbinieki",  koncertu un mākslas pasākumu producente ir kāda Ance Kolibere, un, kā noprotams pēc pārējo darbinieku amatu nosaukumiem, šī meitene pagaidām ir vienīgā, kura ir atbildīga par kultūras programmu koncertzālē. Izlasiet viņas twitera ierakstu, kas izdarīts 2.februārī: "Kā atvainoties par nejaušu balodīša palaišanu? Oj, pirdon". Senāki ieraksti arī nav sliktāki: "04.05.2015 That'll do, pig. #sugasbrāļi." Kā var saprast, šī persona sevi salīdzina ar cūku un uzskata, ka cūka ir viņas sugas brālis. "4.04.2015: Kā visātrāk nokrāsot olas? Ievērt durvīs."; "22.03.2015 Gaņī, gaņī. Duets Sandra Brocēnos. Labākās roka un popa dziesmas"; "07.06.2014 Solīts makā kakā."; "10.12.2014 Man patīk, ka Ģenerālprokuratūra var Saeimai lūgt atļauju kratīt.". Un tā tālāk un tamlīdzīgi.

Lasītājs atzīst, ka ir šokēts, jo "šāds cilvēks visu mūsu lolotajā un sen gaidītajā koncertzālē atbild par kultūras programmu. Katrā ziņā pēc mājas lapā atrodamās informācijas nevarēju atrast nevienu citu darbinieku, kurš būtu atbildīgs par kultūras pasākumiem.

Ir jau februāris, Baiba Božes kundze jau decembra vidū solīja, ka būs mākslinieciskais vadītājs. Kur viņš ir? Vai tiešām mūsu koncertzāle jāatdod prastai jaunietei, kura sevi salīdzina ar cūku?"

Arī portāls jau vairākkārt uzdevis jautājumu SIA "Lielais Dzintars", kā sokas ar mākslinieciskā vadītāja meklējumiem (Ance Kolibere nav šī amatpersona). Tik tiešām, lai gan koncertzāles mājaslapā sadaļā "Vakances" rakstīts, ka "Šobrīd brīvu vakanču nav", mākslinieciskais vadītājs joprojām neesot atrasts, vēl pirms dažām dienām apstiprināja SIA "Lielais Dzintars" sabiedrisko attiecību speciāliste Elizabete Hartmane. Viņa arī skaidroja, ka meklējumi notiekot, "apzinot tuvāko loku", un, ja šādi meklējumi nebūs sekmīgi, tad tikšot sludināts atklāts konkurss uz brīvo vietu. Par šādu kārtību, mēģinot atrast labāko no labākajiem kandidātiem atbildīgajam amatam, SIA "Lielais Dzintars" vienojies ar darba devēju – pašvaldību.

To, ka koncertzāle "jau tuvākajā laikā plāno pieņemt darbā māksliniecisko vadītāju", intervijā "Rietumu radio" SIA "Lielais Dzintars" valdes locekle Baiba Bože sacīja vēl pirms gadumijas.

Iepriekš portālam gan viņa pauda, ka "komanda ir stabila un gandrīz pilnā apjomā". Bože portālam arī izteicās, ka šai komandai ir "atbilstoša administratīvi mākslinieciskā kapacitāte".

SIA "Lielais Dzintars" iepriekšējais vadītājs un koncertzāles atklāšanas programmas mākslinieciskais vadītājs Ints Dālderis šo kapacitāti vairākkārt apšaubījis. Dālderis, kā bijušais kultūras ministrs un kādreizējais premjera padomnieks, arī izcils mūziķis, līdz šim ir bijis vienīgais SIA "Lielais Dzintars" darbinieks ar pazīstamu vārdu, nepieciešamajiem sakariem un prasmēm, ko apliecinājis arī darbos. Pašreizējā SIA vadītāja Baiba Bože, iespējams, ir ar lielu potenciālu, taču ar kadru komplektēšanu Božei tā īsti neveicas (īsajā koncertzāles pastāvēšanas laikā tie mainījušies nepārtraukti).

Varbūt to vajadzētu darīt atklāti, oficiāli izsludinot konkursu? Taču par to būtu jālemj Božes darba devējam – Liepājas pašvaldībai.