Līdzšinējās Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" vadītājas Baibas Božes iesniegums par vēlēšanos atstāt SIA "Lielais dzintars" valdes locekles amatu bija viņas pašas lēmums.

Par to aģentūru LETA informēja Liepājas domes priekšsēdētāja Ulda Seska (Liepājas partija) padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Līga Ratniece-Kadeģe.

Amatpersonu maiņa koncertzālē ir plaši apspriesta interneta komentāros, kur pausts arī pieņēmums, ka, iespējams, tiekot noklusēti notikušā patiesie iemesli. Ratniece-Kadeģe šo pieņēmumu noraida, apgalvojot, ka amatpersonu maiņai nav nekādu slēptu iemeslu. "Tas ir viņas pašas lēmums," uzsvēra Ratniece-Kadeģe. "Koncertzāles pirmais gads ir aizvadīts veiksmīgi, ko apliecina arī publiskotā informācija."

Savukārt Bože aģentūrai LETA pauda, ka nevēlas sniegt plašākus komentārus, jo viņas viedoklis jau esot izklāstīts Liepājas domes pagājušajā nedēļā sniegtajā informācijā presei. Lūgta komentēt interneta komentāros izskanējušos pieļāvumus, ka viņai, iespējams, palūgts atstāt amatu, Bože sniedza lakonisku atbildi: "Tie ir komentētāju viedokļi." Viņa arī noraidīja pieņēmumu, ka iemesls amatpersonu maiņai varētu būt domes neapmierinātība ar koncertzāles vadīšanu: "Pirmais gads koncertzālei ir bijis ļoti veiksmīgs, un to apliecina arī publiski pieejamā informācija."

Vaicāta par saviem nākotnes plāniem, Bože sacīja, ka strādāšot pie projektiem, kas saistīti ar viņas profesionālo pieredzi un izglītību.

Kā ziņots, Bože nolēmusi atstāt SIA "Lielais dzintars" valdes locekles amatu, aģentūru LETA informēja Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Čabikina.

Uz laiku līdz jauna valdes locekļa izraudzīšanai koncertzāli vadīs līdzšinējais "Lielā dzintara" valdes loceklis Aldis Kaupa.

23.decembrī, pamatojoties uz Božes iesniegumu par vēlēšanos atstāt valdes locekles amatu, tika sasaukta "Lielā dzintara" dalībnieku sapulce.

Bože "Lielo dzintaru" sāka vadīt gadu pirms koncertzāles atklāšanas. Par "Lielā dzintara" valdes locekli viņa tika apstiprināta 2014.gada decembrī.

"Vēlos izteikt pateicību līdzšinējai koncertzāles valdes loceklei par sadarbību. Novērtēju Baibas Božes paveikto, īpaši vēlos pateikties par to, kalīdzšinējā valdes locekle bijusi klāt pie visiem aktuālajiem procesiem koncertzāles atklāšanas gadā," atzina Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sporta jautājumos Vilnis Vitkovskis (Liepājas partija).

Bože pastāstīja, ka "Lielajā dzintarā" sākusi strādāt pirms trim gadiem, pašos pirmsākumos veidojot uzņēmumu no jauna un paralēli sekojot līdzi koncertzāles būvniecībai. "Pa šiem gadiem izveidota spēcīga komanda, piesaistīta lieliska mākslinieciskā vadītāja. Esam veiksmīgi aizvadījuši pirmo koncertzāles gadu un skaidri nodefinējuši turpmākos mērķus. Šādu uzdevumu biju sev izvirzījusi. Vēlos pateikties visiem kolēģiem, Liepājas domes vadībai, tās struktūrvienībām un iestādēm, Kultūras ministrijai, Liepājas Simfoniskajam orķestrim, Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina skolai, visiem sadarbības partneriem par līdzšinējo atbalstu un konstruktīvo sadarbību," piebilda Bože.

SIA "Lielais dzintars" izsludinās atlasi uz brīvo valdes locekļa amatu.