Portāla irliepaja.lv pastāvēšanas piecos gados tikai divi cilvēki publiski sūdzējušies par lasītāju komentāriem. Pirmais bija Viktors Ulberts. Nu viņam piebiedrojusies Ance Kolibere.

Ulbertam tika atteikts ierosināt krimināllietu nozieguma sastāva trūkuma dēļ. Viņš bija vērsies policijā par komentāriem pie raksta, kurā bija informācija par Ulberta jaundibināto firmu "Ar Viktoru". Daudziem lasītājiem bija savs viedoklis gan par šo personu, gan par viņa ceļojumu biznesu.

Kas noticis ar šo komersantu un ceļojumu firmu, mēs visi labi zinam – desmitiem apkrāptu cilvēku, tūkstošiem izkrāptu eiro, tiesa, nožēla par izdarīto un notiesājošs spriedums.

Policijā un Latvijas Žurnālistu asociācijā vērsusies arī Ance Kolibere.

Atgādināsim, ka 8.februārī mūsu portālā publicējām rakstu "Oj, pirdon, pigs! Te Ance no "Lielā dzintara"" par to, ka pašvaldības iestādes SIA "Lielais Dzintars" koncertu un mākslas pasākumu producente Ance Kolibere tviterī apsprieda joku par pirdienu. Tviteris, kā zināms, ir publiski pieejams jebkuram interneta lietotājam, ja vien konta turētājs nav norādījis citādāk.

Ance Kolibere pēc raksta publicēšanas nav vērsusies portāla redakcijā ar prasību izdzēst rakstu vai, pēc viņas domām, aizskarošus komentārus. Tā vietā viņa aicina Latvijas Žurnālistu asociācijā izvērtēt autores Sarmītes Pujēnas rīcību, un lūdz "Latvijas Žurnālistu asociāciju un asociācijas Ētikas komisijas locekļus rīkoties un panākt šī raksta dzēšanu un publisku atvainošanos no portāla un žurnālistes..."

Kolibere arī vērsusies ar iesniegumu Kriminālpolicijā, lai noskaidrotu komentāru IP adreses.

Atšķirībā no Viktora Ulberta, kurš, jusdamies aizskarts, uzreiz zvanīja portāla redakcijai, Ance Kolibere nolēmusi iet garāko ceļu.

Lai nu viņai pietiek darbalaika un enerģijas tam, bet mēs, portāla irliepaja.lv kolektīvs, atgādināsim tikai vienu no tvitera pamatprincipiem: visi tvīti ir publiski (no support.twitter.com: your Tweets are public by default; anyone can view and interact with your Tweets).

Sagaidot Liepājas mēroga gadsimta prāvu pret komentāru rakstītājiem, atgādinam, ka, protams, sadarbosimies ar izmeklēšanu, lai zinātu, no kurienes komentāri nākuši, kas bijuši to rakstītāji, precīzi cik daudz glaimojošu un neglaimojošu viedokļu izteikts no Liepājas domes un "Lielā dzintara" darbabiedru datoriem un mobilajiem telefoniem, jo, protams, portāla rīcībā nav tādu tehnisku iespēju uzzināt, kurš jaunajā koncertzālē sēž un raksta neģēlības par koncertu un mākslas pasākumu producenti Anci Koliberi.

Vēl iesakam aprunāties ar Uldi Sesku, Gunāru Ansiņu, Sarmīti Pujēnu, Baibu Boži, Ivaru Kesenfeldu, Jāni Vilnīti, Aigaru Prūsi, Juriju Hadaroviču par to, kāpēc šie cilvēki katru otro dienu neraksta iesniegumus policijā un dažādās asociācijās, sūdzoties par lasītāju viedokļiem, kas regulāri tiek izteikti par viņiem komentāros.