Lai gan Liepājas mākslas forums divu nedēļu garumā izskanēja jau augustā, atskaņas, gan ne tās labākās, dzirdamas joprojām.

Par Liepājas mākslas foruma apmeklētību, atšķirībā no Cēsu Mākslas festivāla, mēs nezinām neko, jo foruma rīkotāja SIA "Lielais Dzintars" tādu apkopojumu nav veikusi. Vismaz uz portāla jautājumu, kāds ir foruma rezumē, atbildi nesaņēmām. Ceturtdien domes sēdē deputāti grasās piešķirt "Lielajam Dzintaram" vēl 190 000 eiro dažādiem tēriņiem, nez, vai kāds arī pavaicās, kāda bija atdeve Mākslas forumam iztērētajiem līdzekļiem?

Par Cēsu Mākslas festivālu, kas mēneša garumā piedāvāja 22 vizuālās mākslas, mūzikas, kino un teātra mākslas pasākumus, zināms, ka to apmeklēja 14 000 skatītāju un klausītāju – laikmetīgās mākslas izstādi Cēsu alus brūzī – 4500, festivāla patrona SEB bankas piedāvāto izstādi – 3000 interesenti, savukārt festivāla centrālo notikumu, Džordža Gēršvina operas "Porgijs un Besa" koncertiestudējumu Cēsu pils parkā, noskatījās 2500 skatītāji.

Cik bija apmeklētāju "Porgija un Besas" uzvedumam "Lielajā dzintarā" nav zināms. Nav zināms arī, cik apmeklētāju bija Mākslas foruma laikmetīgās mākslas izstādei, kas faktiski noslēdzās tikai oktobra sākumā, kad tika aizvākti pilsētvidē izliktie mākslas darbi.

Jau rakstījām, ka vismaz vienam šīs izstādes darbam, kas gan atradās ārpus "Lielā dzintara" telpām, Zivju ielā, – Indriķa Ģelža vides objektam "Tikšanās" – skatītāju netrūka. Diemžēl arī vandaļi to bija iecienījuši.

Darba autors Indriķis Ģelzis, kurš pats nevarēja būt klāt un "pieskatīt" savu darbu, jo atrodas Beļģijā, kur turpina studijas, pagājušajās nedēļas nogalē portālam rakstīja:

"Šodien saņēmu objektu atpakaļ katastrofālā stāvoklī – ar sadauzītu jumtu, iešvīkātu vārdu "lohi", noplēstām numura zīmēm, nozagtiem gumijas tepiķīšiem, norautām durvju apdarēm utt. Es aizrakstīju e-pastu Ancei Koliberei (SIA "Lielais Dzintars" koncertu un mākslas pasākumu producente, viena no atbildīgajām par Mākslas forumu – irliepaja.lv), atbildi vēl neesmu saņēmis..."

Arī augustā, kad huligāni jau vairākkārt bija salauzuši mākslas darbu, respektīvi, atlauzuši vaļā durvis (darbs veidots, savienojot kopā divu automašīnu "Lada 2101" aizmugurējās daļas), Ģelzis nesekmīgi bija centies sazvanīt "Lielā dzintara" amatpersonu, rakstījis e-pastus, bet, kā redzams, nesekmīgi.

Šķiet, neviens vainīgais nav ne pieķerts, ne sodīts. Tieši tāpat kā gadījumā ar neveiksmīgo domes iecerēto "antigrafiti" akciju, kad huligāni jau nākamajā dienā pēc diskutablā "pāraudzināšanas" objekta uzstādīšanas to vienkārši sadalīja reizinātājos. Turklāt pašā pilsētas sirdī – Rožu laukumā.

Tā nu arī par daudz reklamēto un būtībā jau slavējamo Liepājas mākslas forumu šobrīd vienīgā atsauksme ir mākslinieka rūgtā pieredze, sastopoties ar Liepājas publikas izpausmēm un foruma rīkotāju ignoranci.