Lai kaut cik mazāk tiktu maldināti Ulda Seska tvitera ierakstu sekotāji, portāls vēlas gan liepājniekiem, gan arī pašam Liepājas mēram atgādināt, ka ASV prezidents ir Baraks Obama.

ASV prezidenta vēlēšanas notika 2016.gada 8.novembrī. Joprojām balsis vēl nav saskaitītas Mičiganas štatā, tādēļ pat 24.novembrī nav apstiprināti oficiālie vēlēšanu rezultāti. Ja nekas ārkārtējs neatgadīsies, Donalds Tramps, kurš ieguvis visvairāk štatu elektoru balsis, prezidenta zvērestu nodos 2017.gada 20.janvārī speciālā inaugurācijas ceremonijā. Tajā viņš kļūs par ar 45. prezidentu, un sāks savas darba gaitas Baltajā namā. Līdz tam, pat vēl līdz 20.janvāra priekšpusdienai ASV prezidents būs Baraks Obama.

To visu darām zināmu tādēļ, ka savā tvītā 20.novembrī Uldis Sesks, parādot ārpolitisku neizglītotību, nosaucis Donaldu Trampu par ASV prezidentu. Baraks Obama par to diez vai apvainosies, jo šādas bērnišķīgas kļūdas pēc ASV prezidenta vēlēšanām gadās ne vienam vien. Biežāk sarunvalodā, pavisam reti – amatpersonu oficiālos tvitera kontos.

Ja kāds ir piemirsis, varam atgādināt arī to, ka Uldis Sesks par mēru nekļuva pašvaldību vēlēšanu dienā 2013.gada 1.jūnijā. Uz to nācās gaidīt gandrīz trīs nedēļas – līdz 21.jūnijam.

Var tikai minēt šīs Ulda Seska politiskās paviršības iemeslus. Varbūt jau pašvaldību vēlēšanu dienas vakarā viņš sevi uzskatīja par jauno mēru, pat pirms oficiālas apstiprināšanas? Tādēļ uz mirkli "aizmirsās" arī attiecībā uz Donaldu Trampu... Bet varbūt Seska tvitera konts izmantots bez viņa ziņas, un šeit rakstītais attiecas uz kādu "imidžmeikeru", nevis pašu domes priekšēdētāju?