Pirms mēneša Vecliepājas primārās veselības aprūpes centrs (VPVAC) aicināja klientus izmantot "jaunās ērtības", proti pagalma pusē iebūvēto liftu.


Ar pompu atklātās "ērtības" šobrīd diemžēl sagaida iestādes apmeklētājus ar tādu pašu uzrakstu, kāds bija redzams jau ilgu laiku pirms lifta atklāšanas, proti, "Lifts nedarbojas tehnisku iemeslu dēļ", portālu irliepaja.lv informēja liepājniece, kura pirmdien, 7.augustā, bija devusies uz medicīnas iestādi un vēlējusies izmantot liftu. Kā dienu vēlāk pārliecinājās portāls irliepaja.lv, lifts joprojām nestrādāja.


Arī Vecliepājas PVAC finanšu direktore Vineta Neimane, portālam irliepaja.lv apstiprināja, ka lifts nedarbojas. Pēc viņas sacītā, lietus dēļ pilsētā ceļas gruntsūdeņu līmenis, "un tas atstāj iespaidu uz lifta darbību".


"Lifta šahtā 80 cm augstumā ir uzkrājies ūdens, visi mehānismi ir zem ūdens, tāpēc ne elektroniku, ne elektroiekārtas nevar darbināt," skaidroja Neimane.


Pēc viņas teiktā, lai risinātu ūdens novadīšanu no lifta šahtas, VPVAC esot izsludinājis iepirkumu, kurš jau noslēdzies, un vakar sākušies ūdens novadīšanas darbi.


Tomēr, kā bija noprotams no Neimanes teiktā, problēma, ko rada lietus vai gruntsūdeņu ieplūšana lifta šahtā, netiks atrisināta tā, lai pie tās nav jāatgriežas nākamo plūdu gadījumā.


Foto: irliepaja.lv.


Portāls irliepaja.lv jau pērn rakstīja par liepājniekuprāt dīvaino Vecliepājas PVAC ielas pusē esošo ieejas mezgla risinājumu un pagalma pusē uzbūvēto liftu, kurš nedarbojas. Kā noskaidroja portāls, sākotnēji līgums par lifta izbūvi 2020.gada augustā tika noslēgts ar SIA "Eksterm" par summu 137 045,52 eiro. Ar laiku summa pieauga līdz vairāk nekā 180 000 eiro.


Pērn septembrī, kad portāls irliepaja.lv sazinājās ar Vecliepājas primārās veselības aprūpes centra finanšu direktori Vinetu Neimani, viņa skaidroja: "Lifta projekts atrodas būvniecības stadijā, un ir būvdarbu nodošanas fāzē, šobrīd apsteidzot līgumā paredzēto būvdarbu izpildes maksimālo termiņu (2023.gada 1. augusts – irliepaja.lv)."


Foto: irliepaja.lv.


Šā gada sākumā arī portāls lsm.lv rakstīja, ka Vecliepājas PVAC "lifta vajadzībām iztērēti jau vairāk nekā 160 tūkstoši eiro, taču pārvietoties ar to joprojām nedrīkst". Kā medijam bija skaidrojis SIA "Vecliepājas primārās veselības aprūpes centrs" saimniecības daļas vadītājs Raimonds Buncis, lifta kabīne ir moderna, visas pogas aprīkotas ar braila rakstu un ir audioiekārta, kas paziņo, kurā stāvā lifts ir apstājies, taču, ir pieļautas projektēšanas kļūdas, kuras nav labojis arī būvnieks, tāpēc ar liftu braukt nevar.


Lai gan termiņš lifta nodošanai ekspluatācijā bija šā gada 1. augusts, VPVAC pasteidzās to pasludināt par pabeigtu jau jūlija sākumā.


Kā izrādās, priekšlaicīgi.