Ceturtdien, 25.maijā, Vecliepājas primārās veselības aprūpes centrā atklāja modernizēto radioloģijas kabinetu, kurā uzstādīta arī jauna diagnostikas iekārta kvalitatīvai pacientu apkalpošanai.

"Par 30 – 40% samazināta radiācijas doza, ko saņem pacients izmeklējuma laikā," atklājot jauno rentgena diagnostikas iekārtu, uz tās galveno priekšrocību norādīja piegādātājas un apkalpotājas SIA "Amerilat MD" valdes priekšsēdētājs Jānis Kramens.

Jaunā iekārta ir ieguvums ne tikai Vecliepājas centra klientiem, bet arī ģimenes ārstiem un speciālistiem, kuriem tagad būs iespēja pētīt daudz labākas kvalitātes attēlus, kā arī rentgenoloģijas kabineta darbiniekiem, jo atvieglos arī viņu darbu. Tiesa, lai arī iekārta ir nesalīdzināmi modernāka par veco, tā nav pati pilnība – kā pastāstīja Kramens, piemēram, Jaunliepājas veselības aprūpes centrā vecais rentgena aparāts ir papildināts ar principiāli jaunu, skenēšanas iekārtu. Ja tāda būtu arī Vecliepājas centrā uzstādītājam, Dacei Cīpolai nevajadzētu likt iekšā un ņemt ārā digitālo kaseti, lai tā sauktajā detektorā nolasītu informāciju, bet viss notiktu automatizēti. Tomēr iekārtas galvenā ir tieši radioloģijas daļa, un, neapšaubāmi, mazāka rentgena starojuma deva ir liels ieguvums. Ērti ir arī tas, ka galdu automātiski darbina sensori, paceļot vai nolaižot pacientu.

Kabinets un jaunā iekārta, rentgenologa asistentes Daces Cīpolas vārdiem runājot, ir "tas, kas pienākas mūsu pacientiem un ko mēs ilgi gaidījām".

"Ilgi" ir sešpadsmit gadi, un to savā uzrunā neslēpa vicemērs Gunārs Ansiņš.

Kā pastāstīja Cīpola, jaunā iekārta strādā jau kopš 9.maijā, katru dienu apkalpojot vidēji 30 klientu. Arī turpmāk Vecliepājas primārās veselības aprūpes centra apmeklētāji kvalitatīvu rentgenologa pakalpojumu varēs saņemt 103.kabinetā.

Plašāka informācija par Vecliepājas primārās veselības aprūpes centra darba laikiem, kā arī radioloģijas kabineta darba kārtību un pieņemšanas laiku pieejama pa tālruni 63422497.