Pēc lasītāja rosinātas irliepaja.lv publikācijas par Vecliepājas primārās veselības aprūpes centra (VPVAC ) jeb agrākās Vecliepājas poliklīnikas galvenās ieejas neveiklo un dīvaino uzbrauktuves un ārdurvju mezgla risinājumu, saņēmām vēl vienas liepājnieces zvanu, kura nav apmierināta ar VPVAC sniegto atbildi un lūdza noskaidrot Pilsētas arhitekta viedokli par to, kā ir atrisināta problēma ar uzbrauktuvi ielas pusē un kāpēc nevar pilnvērtīgi izmantot ieeju pagalma pusē, līdz kurai ļoti labi var aizbraukt gan ar ratiņkrēslu, gan bērnu ratiem.


Vēsturiskās durvis tagad oficiāli tiekot dēvētas par "slēģiem". Foto: irliepaja.lv.


Portāls irliepaja.lv lūdza arī vēsturnieka un kādreizējā ilggadējā pieminekļu inspektora Gunāra Silakaktiņa viedokli:


"Šis objekts ir tik daudz "mocīts", ka


vienā mazā posmā esmu tam bijis klāt, kad nolēma vēsturiskās durvis nomainīt ar šo tehnisko karikatūru.

Nomaiņu argumentēja ar iemeslu, ka apmeklētāji tās vārstot aptuveni divtūkstoš reižu dienā, un tāda slodze esot par traku pat visizturīgākajām durvju eņģēm.


Taču arī tagadējais risinājums ir vienkārši katastrofa un izgāšanās projektētājiem, kuriem par to vajadzētu anulēt inženiera vai arī arhitekta licenci.


Vecliepāja ir kapitāli apdalīta ar tagadējo poliklīniku, jo esošā ēka sākotnēji bija celta kā īres nams. 1940. gadā tur atradās Liepājas kopējā slimo kase, t.i. pašvaldības iestāde ar administratīvi medicīnisku mērķi.


Mūsdienu situācija, kad tur nav lifta un pacientiem pie dakteriem jāklumzā pa stāvajām kāpnēm ir vienkārši briesmīga. Nu jā, pie nosauktajiem "labumiem" vēl pievienots caurvējš un durvju atvēršanas-aizvēršanas problēmas."
 

Pilsētas arhitekta atbildi nesaņēmām, bet tā vietā esam tikuši pie "kopējas būvvaldes atbildes":

"Republikas ielas 5 ēkas galvenās ieejas uzbrauktuve izbūvēta atbilstoši 2014. gada projektam, ņemot vērā tā brīža situāciju un finansējuma iespējas. Kā zināms, Vecliepājas primārās veselības aprūpes centrs ir iekārtots vēsturiskā ēkā, kas nav būvēta ārstniecības iestādes funkcijām un vajadzībām. Jāpiekrīt, ka gan vēsturisko ēku, gan vēsturiskās pilsētvides pielāgošana vides pieejamības prasībām ir sarežģīta, bet kompromisus uz vides pieejamības rēķina nevar pieļaut.

Ņemot vērā šī brīža situāciju ar plānoto lifta izbūvi pagalma pusē, kas būtiski uzlabos ēkas vides pieejamību, projektētājiem šobrīd būtu vairāk iespēju, kā veiksmīgāk risināt galvenās ieejas mezgla izbūvi."


Redakcijas piebilde. Diemžēl arī šī atbilde nesola izmaiņas situācijā. Lūkosim, vai un kas mainīsies pēc VPVAC lifta nodošanas ekspluatācijā – varbūt tas būs ilgi gaidītais situācijas atrisinājums.