Ceturtdien, 4.aprīlī, Liepāju apciemoja baronese Valtraute fon Tīzenhauzena. Viņa iepriecināja ar ziņu, ka bērnu sociālās aprūpes centram “Liepāja" tiks dāvināts jauns autobuss.

No rīta baronese tikās ar domes priekšsēdētāja vietnieci Silvu Goldi, lai pastāstītu par saviem jaunākajiem plāniem, projektiem un mērķiem.

Kā stāstīja baronese, sākotnēji bija plānots dāvināt lietotu autobusu, lai iespējami īsākā laika periodā savāktu nepieciešamo summu, bet, konsultējoties ar dažādiem speciālistiem, nolemts, ka dāvinājumam ir jābūt jaunam autobusam, kas kalpotu ilgāk un efektīvāk. Jauns Mercedes firmas autobuss Vācijā izmaksātu 60 000 eiro un šobrīd ziedojumos savākti jau 56 000 eiro. Līdzekļus šim mērķim ziedojusi Baltvācu muižnieku kopiena – 22 000 eiro, biedrība "Darmštates Iniciatīva Liepājai" – 10 000 eiro, Darmštates Lauvu klubs – 5000 eiro, A/S HEAG (Hesenes Enerģētikas aģentūra) – 5000 eiro, firma "Mercedes Benz" – 5000 eiro, kā arī dažādi privātie ziedotāji. Vieni no lielākajiem privātajiem ziedotājiem ir barona fon der Ropa ģimene, kuras saknes ir meklējamas Liepājā. Viens no fon der Ropu dzimtas pārstāvjiem – Eduards fon der Rops – 1889.gadā kļuva par Sv. Jāzepa katedrāles prāvestu.

Lai pasūtītu autobusu, vēl nepieciešams savākt 4000 eiro. No pasūtījuma izdarīšanas brīža paies trīs mēneši līdz autobuss tiek nogādāts pasūtītājam, Informē domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele.

Trešdien baronese fon Tīzenhauzena tikās ar Bērnu sociālās aprūpes centra “Liepāja" vadītājiem Vitu Kadiķi un Visvaldi Gūtmani, lai pārrunātu jautājumu par bērnu pārvadāšanu uz skolu. Kā norādīja baronese, autobusā būs vieta 22 pasažieriem un vieta autobusa vadītājam, bet tas nebūs aprīkots bērnu invalīdu pārvadāšanai. Tādam mērķim būtu bijis jāmeklē lielāks autobuss, kas savukārt izmēra dēļ nebūtu pilsētā tik viegli vadāms un nespētu ērti piekļūt Liepājas speciālajai internātpamatskolai Klaipēdas ielā. Baronese lūgusi centra vadītājus padomāt, kādas iespējas varētu rast, lai arī bērni, kas pārvietojas ratiņkrēslos varētu nokļūt skolā un veidot sociālos kontaktus. Viens no risinājumiem, pēc dāvinājuma saņemšanas, būs iespēja naudu, kas līdz šim tiek maksāta par autobusa īri, ieguldīt tieši šo bērnu vajadzībām.   

"Tas ir apbrīnojams darbs, ko Jūs visus šo gadu garumā veicat. Ir jūtams, ka palīdzēt grūtībās nonākušiem ir Jūsu sirdslieta, tādēļ Jūsu idejas ir dzīvotspējīgas. Arī liepājnieki ir novērtējuši to, ko Jūs pilsētas labā esat paveikusi, tādēļ izsaku Jums lielu pateicību liepājnieku un Liepājas pašvaldības vārdā!", pateicoties baronesei uzsvēra S. Golde.

Jau 3. maijā baronese fon Tīzenhauzena atkal ieradīsies Liepājā, lai kopā ar vīru atvestu palīdzības sūtījumu gan Bērnu sociālās aprūpes centram “Liepāja", gan Liepājas speciālajai internātpamatskolai un Liepājas Diakonijas centram. Sūtījumā būs dažādi ķermeņa kopšanas līdzekļi, mazgāšanas līdzekļi, apavi un rotaļlietas bērniem.

Tuvākie baroneses fon Tīzenhauzenas plāni ir palīdzēt Liepājas Reģionālās slimnīcas Bērnu paliatīvās aprūpes nodaļai. Tieši baronesei fon Tizenhauzena pieder ideja pārkausēt Liepājā demontēto Ļeņina pieminekli zvanos, kurus pārdodot kā suvenīrus, iegūtie līdzekļi tiktu novirzīti dažādiem labdarības mērķiem. Plānots, ka visi līdzekļi, kas iegūti no šo zvanu pārdošanas, tagad tiks nodoti Bērnu Paliatīvās aprūpes nodaļas rīcībā.