Liepājas smfoniskā orķestra (LSO) mūziķi lūdz pilsētas vadību koncertzāles“Lielais Dzintars” kamerzāli un studiju "Civita Nova" nosaukt Dzintara Jurgelaiša un Silvas Goldes vārdā.

LSO mūziķi,orķestra valdes loceklis Uldis Lipskis un SIA "Lielais Dzintars" valdes loceklis Ints Dālderis  lūguši pilsētas vadību, tās mēru Uldi Seska kungu un Liepājas domes kultūras komitejas locekļus rast iespēju piešķirt nosaukumu “Dzintara Jurgelaiša zāle” kamerzālei un piešķirt nosaukumu “Silvas Goldes studija” studijai "Civita Nova" koncertzālē Lielais Dzintars, Liepājā, Radio ielā 8.

Dzintars Jurgelaitis bija ne tikai izcils orķestra mākslinieks, bet arī izaudzināja daudzus fagotistus profesionālam darbam orķestrī. Dzintara vadībā mūsu orķestra pūšaminstrumentu grupa ieguva leģendāru kvalitāti. Iesaistoties orķestra administrācijas darbā, Dzintars sagādāja milzīgu dāvinājumu no Japānas valdības – orķestra instrumentu komplektu, kas tiek spēlēts vēl šobaltdien. Daudzskaitlīgu kamermūzikas koncertu dvēsele un organizētājs, būtiskāko orķestra attīstības koncepciju līdzautors, Dzintars Jurgelaitis ir pelnījis, ka viņa vārds tiek iemūžināts koncertzālē "Lielais Dzintars".

Silva Golde, Liepājas domes priekšsēdētāja vietniece, no paša iesākuma bija nelokāma cīnītāja par Liepājas tiesībām uz pasaules līmeņa koncertzāli. Ar savu plašo redzējumu, neatlaidību un diplomāta talantu Silva bija viens no pīlāriem, kas noturēja koncertzāles nepieciešamības ideju. Silva panāca tās celtniecības līguma noslēgšanu, neatkāpjoties nedz valsts ekonomisko grūtību, nedz iedzīvotāju neizpratnes, nedz politiķu vilcināšanās priekšā. Silvas Goldes vārds ir jāgodina, kamēr vien Liepājā, Radio ielā 8 stalti sliesies brīnišķīgā koncertzāle "Lielais Dzintars".

Jau vēstīts, ka orķestra vadītājs Uldis Lipskis ar šo ierosinājumu nāca klajā preses konferencē ceturtdien, 5.jūnijā. Savukārt Liepājas domes Reformu partijas deputāti pirms kāda laika iesniedza vēstuli domes priekšsēdētājam Uldim Seskam ar aicinājumu iemūžināt Silvas Goldes piemiņu.