Pateicoties ilggadīgiem atbalstītājiem no Vācijas un Liepājas, Valsts sociālās aprūpes centra "Kurzeme” filiāle "Liepāja” 27.jūlijā ar Liepājas pilsētas priekšsēdētāja Gunāra Ansiņa līdzdalību svinīgi atklāja saņemto dāvinājumu – ražotāja "Miele” profesionālo veļas mašīnu un veļas žāvētāju.


Neskatoties uz to, ka filiāle savu finansiālo iespēju robežās nodrošina iestādi ar nepieciešamo inventāru un aprīkojumu, tomēr iekārtu intensīvās lietošanas dēļ, tās ir nepieciešams regulāri atjaunot. "Miele” veļas mašīna ir ar lielu ietilpību un veļas žāvētājs būs liels atvieglojums iestādei infekciju izplatības laikā. Filiālē "Liepāja” liela daļa klientu ir bērni, tai skaitā ar alerģiskām reakcijām, tāpēc to apģērbs un gultas veļas ir jāmazgā daudz biežāk kā pieaugušajiem klientiem līdz ar to veļas mazgājamo iekārtu noslodze ir ievērojama. Šajā veļas mašīnā ir iespējams mazgāt un dezinficēt lielizmēra mantas, piemēram,  matračus, rotaļlietas klientiem, segas, spilvenus, ziemas kombinezonus, kuru mazgāšana šobrīd patērē daudz cilvēkresursu un laika, tādēļ šis ziedojums ļaus sniegt kvalitatīvāku ikdienas aprūpi.


Veļas mašīnas un veļas žāvētāja kopējās izmaksas ir 30 842,90 eiro. Līdzekļus jaunām ierīcēm ziedojusi biedrība "Liepājas Lauvu klubs”, bet lielākā finansējuma daļa ir pateicoties atbalstītājiem no Vācijas – sabiedriskajai organizācijai "Darmštates Iniciatīva Liepājai" tās priekšsēdētaja Dagmāra Mecgere un vietnieks Klaus Vīlands, Sv. Jāņa ordeņa kopienai un baronesei Valtrautei fon Tīzenhauzenai.