Turpinot sniegt atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri, bēgot no Krievijas izraisītā kara Ukrainā šausmām, savu patvērumu un mājas šobrīd raduši Liepājā, Liepājas valstspilsētas pašvaldība sadarbībā ar ASV vēstniecības Aizsardzības sadarbības biroja un biedrības "Pilsēta cilvēkiem" atbalstu iepriecinājusi ukraiņu ģimenes, dāvinot sadzīves tehniku, savukārt ukraiņu bērniem un jauniešiem – velosipēdus, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Kopskaitā 11 sadzīves tehnikas vienības – veļas mašīnas un ledusskapjus – Liepājas valstspilsētas pašvaldība nogādāja astoņos pašvaldības dzīvokļos, kuros valsts noteiktā primārā atbalsta ietvaros dzīvo ģimenes no Ukrainas. Pārsvarā tās ir ģimenes, kurās mamma viena rūpējas par bērniem, un ģimenes, kurās dzīvo seniori un personas ar invaliditāti. ASV vēstniecības Aizsardzības sadarbības birojs Latvijai dāvināja 24 veļas mašīnas un 24 ledusskapjus, no tām Liepājas valstspilsēta un Dienvidkurzemes novads saņēma 23 sadzīves tehnikas vienības. Iepriekš ar ASV Aizsardzības sadarbības biroja atbalstu Ukrainas civiliedzīvotāji Liepājā saņēmuši arī gultas un mīksto inventāru – gultas veļu, matračus, spilvenus, segas.


Savukārt sadarbībā ar biedrību "Pilsēta cilvēkiem", kuras galvenais mērķis ir veicināt labas pilsētvides ieviešanu Rīgā un citās Latvijas pilsētās, Liepājā mītošie ukraiņu bērni un jaunieši saņēmuši 17 pilnībā jaunus velosipēdus, kas atvieglos ne tikai ikdienas pārvietošanos, bet veicinās labāk iepazīt pilsētu un tās iedzīvotājus. Velosipēdu ziedošanas akcijā iesaistīties varēja ikviens sabiedrības loceklis un šādu akciju biedrība īstenoja jau otro gadu pēc kārtas.

Liepājas valstspilsētas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš, pasniedzot ukraiņu ģimenēm dāvinājumu, sacīja: "Esmu drošs, ka jums nav mīļākas vietas par pašiem savu zemi, savu valsti, savām mājām. Bet apsolu, kamēr vien būsiet šeit, mēs Liepājā centīsimies jūs atbalstīt, cik vien ir mūsu spēkos!"

Kopš kara sākuma Liepājā patvērumu raduši jau 1536 Ukrainas civiliedzīvotāji – no tiem šobrīd pašvaldības izmitināšanas telpās dzīvo 80 ukraiņi, bet mājsaimniecībās, kuras saņem valsts kompensāciju par izmitināšanu – 163 personas.

Liepājas valstspilsētas pašvaldība kopā ar valsts institūcijām un biedrībām izveidojusi vienotu palīdzības sistēmu atbalsta sniegšanai Ukrainas pilsoņiem – pašvaldības tīmekļvietnes sadaļā www.liepaja.lv/atbalsts-ukrainai vienkopus apkopoti svarīgākie kontakti, lai katrs cilvēks pēc savas vajadzības varētu sazināties ar sev interesējošo institūciju.