Amerikas Savienoto Valstu (ASV) vēstniece Latvijā Nensija Bikofa Petita piektdien, 2.oktobrī, oficiālā vizītē ieradusies Liepājā, kur rīta cēlienā tikās arī ar domes vadību.

ASV vēstniece amata pienākumus oficiāli sāka pildīt 8.septembrī pēc akreditācijas pie Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa un šī ir vēstnieces pirmā vizīte ārpus Rīgas. Kā tikšanās reizē ar domes vadību uzsvēra vēstniece, izvēle par labu Liepājai izdarīta tādēļ, ka pilsētā notiek daudzi nozīmīgi notikumi – lidostas rekonstrukcija, ostas attīstība, gatavošanās koncertzāles "Lielais Dzintars" atklāšanai un daudzi citi notikumi, informē domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele.

Tikšanās laikā vēstniece vispusīgā prezentācijā tika iepazīstināta ar Liepāju, savukārt sarunās ar domes vadību vēstniece interesējās par pilsētas ekonomiskajiem izaicinājumiem un nākotnes plāniem, skarot arī tādas jomas kā informācijas tehnoloģiju attīstību un inovācijas. Tika pārrunāta arī iespējamā ekonomiskā sadarbība starp Latviju un ASV, apskatot Liepājas uzņēmējiem un pilsētai būtiskos jautājumus, kā piemēram, vietējās produkcijas eksporta iespējas, investoru piesaisti jaunizveidotajām industriālajām teritorijām Liepājā un ciešāka sadarbība izglītības jomā.

"Liepājas vēsturiski spēcīgākās ekonomikas nozares kā metālapstrāde, tekstilražošana un zivsaimniecība šobrīd pasaules tirgos saskaras ar lieliem izaicinājumiem, ko vēl pastiprina tirgus ierobežojumi Krievijā. Tādēļ mēs Liepājā ļoti mērķtiecīgi strādājam pie industriālo teritoriju attīstības un esam radījuši arī atbalsta instrumentus mazo un vidējo uzņēmēju stiprināšanai, lai diversificētu ekonomiskos riskus. Ņemot vērā piesātinājumu Eiropas tirgos, tostarp jau pieminētajā metalurģijas nozarē, sadarbība un ekonomiskās attiecības ar ASV būtu ļoti nozīmīgs solis," sarunā ar vēstnieci uzsvēra Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.    

Vēstniece šodien apmeklēs arī Karostu, Liepājas ostas teritoriju, Liepājas lidostu, Nacionālo bruņoto spēku objektus, kā arī viesosies Liepājas Biznesa centra uzņēmumos un tiksies ar nevalstisko organizāciju pārstāvjiem.

Nensija Bikofa Petita 2015.gada 24. jūlijā ASV Senātā tika apstiprināta kā vēstniece Latvijas Republikā. Vēstniece ir ASV ārlietu dienesta karjeras diplomāte, kas no 2013.gada līdz apstiprināšanai jaunajā amatā bija ASV Valsts departamenta Eiropas un Eirāzijas biroja Rietumeiropas lietu pārvaldes direktore. No 2010. līdz 2013.gadam viņa vadīja Starptautiskā narkotiku apkarošanas un tiesībaizsardzības biroja Politikas plānošanas un koordinācijas nodaļu. Vēstniece Petita ir bijusi arī padomniece tiesībaizsardzības politikas ieviešanas un atbalsta jomā vēstniecībā Maskavā, preses atašeja vēstniecībā Kijevā, kā arī Politikas nodaļas vadītāja vēstniecībā Vīnē. Vašingtonā vēstniece Petita strādājusi Nesen Eiropā neatkarību atguvušo valstu atbalsta koordinatora birojā, Tuvo Austrumu nodaļā, Izlūkošanas un izpētes birojā, kā arī Ārlietu dienesta eksaminācijas komisijā. Viņa ir strādājusi arī Amerikas institūtā Taivānā.

Vēstniece Petita ir saņēmusi septiņus vidēja līmeņa un divus augstākā līmeņa ASV goda apbalvojumus. Viņa ir ieguvusi maģistra grādu Mičiganas universitātē un bakalaura grādu Vasara koledžā. Vēstniece runā krievu, ukraiņu, vācu, spāņu un angļu valodā.