Jauniešu mājā no maija līdz jūlija beigām realizēs projektu "Feel the Cultures" (Kultūru sajūtas), kura ietvaros tiks aplūkotas Latvijas un ASV kultūru mijiedarbība.

Projekts tiks realizēts ar ASV vēstniecības Rīgā finansiālu atbalstu, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Projekts paredz aktivitātes trīs mēnešu garumā no maija līdz jūlija beigām. Maijs būs Dzejas mēnesis, kurā paredzēts iepazīt un analizēt dzejas nozīmi mūsdienu jauniešu dzīvē, kā arī aplūkot Latvijas un ASV dzejas žanrus. Mēneša laikā notiks divi atvērti dzejas lasījumi, tiks rīkots seminārs par "Digital Storytelling", kas ir stāstu veidošana digitālā vidē. Tā kā mūsdienu jaunieši tiek uzskatīti par digitālu paaudzi, semināra mērķis ir veicināt jauniešu interesi par dzeju kā izpausmes formu. Radošās darbnīcās jauniešiem būs iespēja veidot savus stāstus, kuri kino mēnesī tiks atveidoti divās īsfilmās.

Jūnijs definēts kā Mūzikas mēnesis, kura ietvaros notiks mūzikas darbnīca, kuras mērķis ir iepazīstināt jauniešus ar tādiem mūzikas žanriem kā džezs un blūzs, un izveidot muzikālo pavadījumu īsfilmām.

Jūlijs – Kino mēnesis, kurā notiks lekcija par Latvijas un ASV kino vēsturi un attīstību, galveno uzsvaru liekot uz mēmo kino. Lekcijas laikā tiks rīkota kino sesija, lai uzskatāmi parādītu mēmā kino attīstības vēsturi. Jauniešiem būs iespēja piedalīties arī radošajā darbnīcā, kuras mērķis ir izveidot divas mēmās īsfilmas.

Projekta rezultātā tiks izveidotas divas mēmās īsfilmas, kuru sižets balstīts uz Dzejas mēnesī izveidotiem vēstījumiem, kas papildināti ar Mūzikas mēnesī tapušiem skaņdarbiem. Rezultātu būs iespējams aplūkot projekta noslēguma pasākumā Jauniešu mājas pagalmā uz lielā ekrāna, kā arī jauniešu radītās īsfilmas, stāsti un muzikālais pavadījums tiks ierakstītas CD formātā.

Interesenti aicināti pieteikties Dzejas mēneša nodarbībām līdz 28.aprīlim, sūtot īsu motivāciju piedalīties uz e-pastu jauniesumaja@liepajasbjc.lv ar norādi "Feel the Cultures". Nodarbības notiks maijā, katru trešdienu Jauniešu mājā, Kungu ielā 24. Par norises laiku dalībnieki tiks informēti personīgi.

Seko līdzi informācijai www.jauniesumaja.lv, twitter.com/JauniesuMaja, draugiem.lv/jauniesumaja, facebook – Liepaja’s "Youth house" kā arī twitter.com/USEmbassyRiga un nepalaid garām iespēju pieteikties arī mūzikas darbnīcai jūnijā un kino darbnīcai jūlijā.