Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem vārda dienu svin 9 Smaidas un 3 Franciskas. Vakardienas vārdadienā sveicam Tatjanu Jaremčuku.

Pastāstiet nedaudz par sevi un savu ikdienu vai ne ikdienu!
Esmu cilvēks, kas modes mākslas nozarē darbojas jau 23 gadus un pēdējos 5 gadus manu ikdienu sastāda darbs ar bērniem un jauniešiem manis veidotajā "Liepājas Modes un mākslas studijā". Gribētu pat teikt, ka man tādas ikdienas nemaz nav! Katra diena man ir ļoti īpaša un vārds "rutīna" manā dzīvē vienkārši neeksistē.

Ticu labām lietām, cilvēkiem, notikumiem un esmu pārliecināta, ka viss, kas notiek, notiek uz labu, un nekas nenotiek tāpat.

Kā nolēmāt savu dzīvi saistīt ar modi?
Nejaušība mani aizveda uz Laumas klubu, kur viena no radošajām aktivitātēm bērniem bija modeļu skola. No āreji ļoti spilgtas un pašpārliecinātas, bet iekšēji trauslas un nedrošas par sevi un saviem spēkiem, gribēju kļūt stipra, pārliecināta un, lai cik nebūtu banāli, skaista, tāpat kā pedagogi. Viņi bija autoritātes ar spilgtiem raksturiem, skaisti un inteliģenti, kas mācīja izzināt sevi un deva zināšanas, kas ir noderīgas un vērtīgas ikdienā.

Zinošu pedagogu darbība un stigra attieksme lika saprast, ka veiksmes atslēga ir milzīgs darbs un mīlestība pret to, ko dari. Kaut arī esmu vairākas reizes mēģinājusi iet prom no modes, liktenis mani ir aizvedis pie tās atpakaļ. Modes industrijā viss izskatās viegli, taču apakšā ir liels nopietns darbs.

Labākās mācības, ko esmu ieguvusi apvienojot ar profesionālo pieredzi un personisko vīziju, cenšos nodot tālāk studijas audzēkņiem.

Kādas iespējas piedāvā "Liepājas Modes un mākslas studija"?
Estētikas izglītības studijā "Liepājas Modes un mākslas studija" sniedz iespēju izglītoties ikvienam bērnam un jaunietim vecumā no 5 līdz 18 gadiem, kuri vēlas mērķtiecīgi un vispusīgi attīstīt savu personību.

Studija cieši sadarbojas ar kultūras un izglītības iestādēm, kā arī dažādu jomu profesionāļiem. Regulāri arī piedalās dažādos projektos un ar pilsētu saistītos kultūras pasākumos, kuros studijas audzēkņiem ir iespēja parādīt iegūtās zināšanas.

Studiju programma tika izstrādāta divos virzienos – sevis izzināšanas un sevis pasniegšanas mākslā. Sevis izzināšana – ētika, estētika, psiholoģija, runas māksla,  radošās darbnīcas. Sevis pasniegšanas māksla – aktiermeistarība, defilē – stājas korekcija, tautas, sporta un modernās dejas, vizuāla tēla pilnveidošana (frizūras, stils, grims). Nodarbību laikā audzēkņi pilnveido līdera dotības, prasmi strādāt komandā un spēju uzstāties publikas priekšā, saglabājot savu iekšējo būtību. Apvienojot dažādus mākslas virzienus, studijā tiek nodrošināta labvēlīga vide daudzpusīgai personības izaugsmei un mērķtiecīgai talantu izkopšanai, veidojot individuālu pieeju katram audzēknim.

Kādi ir bijuši līdz šim interesantākie vai sirdij tuvākie pasākumi, kuros ņemta dalība, vai, kuri organizēti?
2009. gadā sākām īstenot sen lolotu ideju "Liepājas Modes svētki", kas man pašai ir īpaša vērtība.

Modes svētki kļuvuši par ikgadēju kultūras pasākumu Liepājā un gadu gaitā ir paplašinājuši savu darbības virzienu un apjomu, kļūstot ne tikai par svinībām modei un dizainam, bet arī par izglītību un radošumu veicinošu projektu.

2016. gadā "Liepājas Modes svētkos" tika apvienoti divi dažādi virzieni – modes izrāde "Skaistuma simpozijs" ar vēlmi parādīt, cik dažādas ir modes izteiksmes un "Bērni pielaiko karjeru" sniedzot iespēju parādīt, ka katra profesija ir radoša un ar savu piemēru mēs spējam iedvesmot bērnus un palīdzēt viņiem izzināt sevi.

Jūsuprāt, cik liela nozīme modei un izskatam ir mūsdienu sabiedrībā? Kāpēc?
Mode gan mūsdienās, gan agrāk ir bijis veids, kā paziņot pasaulei par saviem uzskatiem un sajūtām, sociālo statusu, tadēļ modei vienmēr bijusi liela nozīme. Koko Šanele ir teikusi: "Mode nav kaut kas, kas eksistē tikai apģērbā. Mode ir gaisā, uz ielas, mode ir idejas, veids kā dzīvojam, kas noteik mums apkārt."

Taču ar labu apģērbu nepietiek, lai izskatītos skaisti. Galvenais, ir mīlēt, cienīt sevi un apkārtējos, tikai tad iekšējais skaistums spēs patiesi spīdēt un apkārtējie to ieraudzīs, izjutīs. Apģērbs un aksesuāri to tikai paspilgtinās, taču tas nav noteicošais. Vislabākais aksesuārs, kas cilvēkam vienmēr ir līdzi ir smaids, tikai par to ir jāatceras.

Zinu, ka esat izveidojusi projektu "Bērni pielaiko karjeru". Kas tas īsti ir?
"Bērni pielaiko karjeru", kas savu ceļu uzsāka "Liepājas Modes svētki 2016" ietvaros, ir projekts ar mērķi veicināt uzņēmību un motivāciju mācīties un izvēlēties nākotnes nodarbošanos un izglītības ceļu atbilstoši savām spējām un talantiem.

Šobrīd projekts ietver ceļojošo izstādi "Bērni pielaiko karjeru", radošo mākslas un dizaina darbu konkursu "Mana sapņu profesija" un turpinājumā bērnu mākslas darbu izstādi "Mana sapņu profesija". Tas ir liels un nozīmīgs projekts, kurā iesaistīti daudz radošu un zinošu cilvēku, kuriem nav vienaldzīga mūsu bērnu nākotne.

Kas bija šīs idejas iniciators?
Daudzu gadu garumā, strādājot estētiskas jomā, ap mani virmoja domas, ka katra profesija ir unikāla un īpaša, un sieviete var būt sievišķīga, darbojoties jebkurā profesijā. Atlika tikai šīs domas vizualizēt.

Liels paldies visai radošajai un tehniskajai komandai! Vēlviens pierādījums, ka lielākā vērtība ir cilvēki!

Kādi ir šī gada plāni "Liepājas Modes un mākslas studijai" un arī jums?
Šobrīd studijas audzēkņi aktīvi strādā pie programmas, kas tiek gatavota par tradīciju kļuvušajam mīlestības dienas svinīgajam pasākumam.

Svarīgs notikums būs mazajiem māksliniekiem – 18. martā, par godu Liepājas dzimšanas dienai, būs skatāma unikāla, Latvijā līdz šim nebijusi ekspozīcija "Mana sapņu profesija" projekta "Bērni pielaiko karjeru" ietvaros. Vēlviens ļoti nozīmīgs posms!

Straujiem soļiem tuvojas arī izstāde "Ražots Liepājā 2017", kurā, apvienojoties ar vairākiem skaistuma nozares pārstāvjiem, veidosim skaistu un baudāmu skati, kas priecēs apmeklētājus. Esiet mīļi gaidīti "Liepājas Modes un mākslas studijas" stendā, Skaistuma ielā!

Mums ir vēl dažas idejas un, ja tām būs lemts īstenoties, tad drīzumā par tām pastāstīsim.

Ko labprāt darāt brīvajā laikā vai kā pavadāt atvaļinājumus?
Tā ir gadījies, ka mans darbs ir mans mīļākais hobijs. Ļoti mīlu, to, ko daru! Šogad par apņemšanos sev izvirzīju iemācīties atpūsties. Dzīvosim, redzēsim!

Kā atgūstat spēku pēc garas nedēļas, mēneša vai pat gada?
Satiekot sirdij mīļus cilvēkus (dažreiz pat domās), viņu sirsnīgums, godīgums un ticība mani spēj motivēt un virzīties uz priekšu.

Patiesi uzlādējos ceļojot, jo tad spēju daļēji atslēgties no ikdienas rūpēm un kaut uz mirkli nedomāt neparko. Iepazīstot jaunas kultūras un cilvēkus, es sev līdzi paņemu ārkārtīgi vērtīgu pieredzes bagāžu, ko baudu ik mīļu brīdi. Tas mani ļoti spēj iedvesmot un tādā veidā gūstu pavisam jaunu enerģiju.

Kam pievēršat uzmanību ikdienas steigā?
Godīgi sakot, ja kaut kur steidzos, tad neredzu pilnīgi neko sev apkārt. Koncentrējos tīri tikai uz nosprausto mērķi vai ikdienas darbību, kas jāizpilda.

Kas jums liek pasmaidīt?
Darbojoties studijā, esmu sapratusi, ka bērnu patiesās emocijas un atklātība man liek smaidīt. Tas kā viņi skatās uz pasauli ar plašām acīm, bez jebkādām robežām – tas ir fascinējoši! Varbūt tieši tāpēc sev izvēlējos šādu dzīves ceļu.

Kādas ir labākās un siltākās atmiņas no pavadītā laika Liepājā?
Neticēsiet, bet vislabākās atmiņas no pavadītā laika Liepājā sastāv tieši no radošā procesa, gatavojoties "Liepājas Modes svētkiem". Pateicoties šim projektam, satiku fantastiskus un sev līdzīgi domājošus cilvēkus, ar kuriem tika realizētas patiešām neiespējamas lietas. Atmiņas par šiem brīžiem vēl joprojām silda manu sirdi.

Kur noteikti aizejat Liepājā, pēc ilgākas prombūtnes?
Tā, viennozīmīgi, ir Liepājas skaistā jūrmala! Kas var būt skaistāks par Liepājas brīnišķīgajiem piejūras dabas skatiem un saulrietu?!

Kur Liepājā aizvestu ārvalstu viesus, lai parādītu šo pilsētu visā tās krāšņumā?
Pavisam atklāti uz šo jautājumu var atbildēt tikai ar kādu tūkstoš vārdu eseju, jo Liepāja ir patiešām krāšņa un bagāta, ko pat daudzi liepājnieki neievēro! To ir ļoti grūti aprakstīt tikai ar pāris vārdiem, īpaši zinot to, ka katrs stūrītis šai pilsētā man ir mīļš. Liepāja...

Vai esat bijusi ceļojumos ārpus Latvijas? Kur esat bijusi un, kas no tā ir paticis visvairāk atmiņā, atstājis spilgtāko iespaidu? Kur vēl gribētu aizceļot?
Jā, esmu diezgan daudz ceļojusi un bijusi vairākās valstīs, kuras noteikti nespēšu uzskaitīt, taču visvairāk man atmiņā palikusi Beļģija un Nīderlande šo valstu dinamiskā dzīvesveida, mākslinieciskās gaisotnes un atvērto cilvēku dēļ.

Pārsteidzoši un negaidīti ļoti iepatikās arī ceļojums uz Londonu un Dublinu.

Ļoti pozitīvas atmiņas man ir par braucienu uz Stambulu, Turcijā. Pēc šī brauciena mani stereotipiskie uzskati par šo valsti pilnīgi mainījās.

Vēl, spilgti atmiņā palicis ceļojums uz Prāgu – biju apbrīnas pilna un ārkārtīgi pārsteigta par to, ko šī pilsēta spēj piedāvāt visā savā krāšņumā.

Kas jūsos rada to īpašo svētku sajūtu jebkuros svētkos?
Pavisam vienkārši! Jebkuru svētku sajūtu veidojam mēs paši, līdz ar to pie tā arī ir jāpiestrādā. Tāpēc savos svētkos vienmēr ļoti rūpējos par siltu un gaumīgi iekārtotu atmosfēru, kuru kopīgi baudu ar sev tuviem un mīļiem cilvēkiem.

Jūsu novēlējums visiem šīs dienas gaviļniekiem!
Dzīvot ar gaišām domām, vieglu sirdi un nekad nenolaist acis no izvēlētā mērķa! Pāri visam novēlu justies brīviem, spožiem kā saules stars un atcerēties, ka esat īpaši un tikai jūsu pašu rokās ir iespēja izvēlēties to labāko ceļu!