Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem Liepājā vārdadienu svin 26 Alvji, 95 Jolantas un 114 Samantas. Dzimšanas dienā sveicam Beāti Girdo.

Pastāsti nedaudz par sevi un savu ikdienu?
Sevi raksturot noteikti ir viens no grūtākajiem uzdevumiem. Esmu pedantiska un cilvēks perfekcionists, ar saknēm vienlaicīgi Liepājā un Latgalē, gan pilsētniece, gan cilvēks no laukiem vienlaikus. Strādāju Vācijā, man pašai par pārsteigumu, tieši būvniecības jomā un saprotu, ka ar savu ritmu un ikdienas izaicinājumiem tā ir viena no aizraujošākajām nodarbēm, ko varēju izvēlēties.

Kas palīdzējis izvēlēties dzīves ceļu?
Visi dzīves lēmumi, ko esmu pieņēmusi, ir bijuši nejaušības vadīti. Sākotnēji plāni bijuši vieni, realitātē esmu pašlaik ārzemēs, ļoti interesantā vidē.

Attapos ārzemēs, atbraucot ciemos un nejauši saņemot darba piedāvājumu, un nu jau trešo gadu esmu stabili Vācijā un apskatījusi daudz vairāk valstu, kā Itālija, Austrija, Nīderlande, Šveice un citas skaistas vietas.

Kā sāc savu rītu, lai justos labi visu dienu?
Labas brokastis ir galvenais mans rīta sākums, jo iemācīties katru rītu sākt ar brokastīm man aizņēma nieka 23 gadus. Šķiet sīkums, bet tiešām mans labas dienas priekšnoteikums ir pareizs uzturs.

Kam ikdienas steigā pievērs lielāko uzmanību?
Kustībai. Cenšos staigāt un kustēties pie katras izdevības, jo virzos uz priekšu pēc principa – jo vairāk dari, jo vairāk vari izdarīt.

Ko labi neaizmirst ikdienas steigā un rutīnā?
Kontaktēties ar sev tuvajiem, īpaši, ja esi tālu no viņiem. Viens īss telefona zvans uzlabo tik daudz, ka ir vērts veltīt tikai pāris minūtes, lai uzlabotu noskaņojumu un dzīves kvalitāti.

Kur labprāt pavadi savas brīvdienas un svētku dienas?
Izbraucienos pa Vācijas un Austrijas alpiem, pastaigās pa kalniem. Ja vienreiz iepatīkas kalni, no tā vairs vaļā netikt. Cenšos apskatīt pēc iespējas plašāka spektra valstis un pilsētas, jo katrā ir kas redzēšanas vērts.

Kas raksturo Liepāju, izceļot tās būtību?
Dzīvīga pilsēta, salīdzinājumā ar citām Latvijas piejūras pilsētām. Dzīvojot Liepājā, mēs tik ļoti nenovērtējam to, cik privātu atpūtu vasarā un citos gadalaikos tur varam gūt. Liepājā pašlaik nav tik daudz tūristu un to vēl tuvākos gadus var izbaudīt kā ekskluzīvu, relaksējošu atpūtu pie jūras. Ne visiem šī privilēģija ir pieejama, īpaši pavērojot citas tūristu pārpildītās pilsētas, no kurām Liepāja bieži nemaz neatpaliek.

Liepājā ir daudz skaistu vietu. Kurā atgriezies atkal un atkal?
Liepājas pludmale visā tās garumā, līdz Karostai. Pārgājiens pa Liepājas pludmali un mežiem ir jāizbauda katram vietējam un tūristam. Esot vietējam, tas diemžēl ne vienmēr ir tik viegli. Pati, vēl dzīvojot Liepājā, varēju pus gadu ne reizi neaiziet līdz jūrai, jo tā bija ļoti tuvu un šķita kā kaut kas pašsaprotams.

Kuru no Liepājas spilgtajām personībām tu varētu uztvert kā autoritāti vai piemēru sev un citiem? Kāpēc?
Kauns atzīties, ka nezinu daudz populāras personības tieši no Liepājas, varbūt tāpēc, ka tagad tur maz uzturos. Nāk prātā mūziķis Elviss Grodums, kurš ir fantastiski pozitīvs un atvērts cilvēks, ko ir prieks satikt katru reizi. Viņš aktīvi darbojas mūzikas jomā un man asociējas ar Liepāju un tās muzikālo būtību.

Bez kā nav iedomājami tavi svētki?
Bez labas kompānijas ar draugiem vai ģimeni, jo viss pārējais ir mazsvarīgs.

Tavs novēlējums visiem šīs dienas gaviļniekiem!
Ja dzīvo Liepājā, noteikti dodies pa pilsētu un gar jūru atpūsties, ja kur citur, jebkurā gadījumā, labākā dzimšanas dienas dāvana sev ir atpūta un labas atmiņas, apskatot pasauli vai vietējās skaistās vietas!