Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem Liepājā vārdadienu svin 28 Žaņi, 2 Joreni un 24 Aleni. Dzimšanas dienā sveicam Dinu Svaru.

Pastāsti nedaudz par sevi un savu ikdienu?
Esmu vienkārša meitene ar vienkāršu ikdienu. Kā jau visi ceļos no rīta, lai ietu uz darbu un vakarā nāku mājās, lai atpūstos ar siltu krūzi tējas, pūkainās čībās, pie kādas interesantas filmas.

Kas palīdzējis izvēlēties dzīves ceļu?
Godīgi sakot, vēl jo projām meklēju  savu īsto ceļu. Man vienmēr ir jāatrodas kustībā un jāgrūž sevi ārpus komforta zonas, jo tas ir vienīgais veids, kā justies dzīvai. Varbūt arī tas ir mans, tā saucamais, dzīves ceļš – neieslīgt rutīnā.

Kā sāc savu rītu, lai justos labi visu dienu?
Noteikti pamožos ļoti laicīgi, lai bez steigas varu sagatavoties jaunas dienas sākumam. Kārtīgas brokastis vienmēr palīdz uzlabot garastāvokli.

Kam ikdienas steigā pievērs lielāko uzmanību?
Noteikti laika plānošanai, jo vienmēr šķiet, ka diennakts ir par 24 stundām īsāka, kā vēlētos.

Ko labi neaizmirst ikdienas steigā un rutīnā?
Apstāties uz sekundi, palūkoties apkārt un pasmaidīt par tām mazajām, pozitīvajām lietiņām, jo mēs, kā jau latvieši, pārāk bieži atceramies pažēloties par mūsu nedienām un tik reti apstājamies, lai ievilktu elpu un papriecātos par to, kas mums apkārt.

Kur labprāt pavadi savas brīvdienas un sevētku dienas?
Brīvdienās dodos pie dabas, cik vien bieži iespejams, bet svētku dienas noteikti pavadu lutinot sevi un, protams, vakariņas ar saviem mīļajiem ir obligātas.

Kas raksturo Liepāju, izceļot tās būtību?
Liepāja ir trauksmaina pilsēta, kā jau vēja māte, bet tajā pašā laikā, tur vienmēr atradīsies kāds klusāks stūrītis, kur aizbēgt no ikdienas rutīnas.

Liepājā ir daudz skaistu vietu, kurā atgriezies atkal un atkal?
Liepājas forti noteikti ir mana mīļākā vieta, kur pavadīt laiku. Jau no vidusskolas laikiem tā ir vieta, kur atpūsties ar draugiem, pastaigāties ar suni vai vienkārši aizbraukt izvēdināt galvu.

Kuru no Liepājas spilgtākajām personībām tu varetu uztvert kā autoritāti vai piemēru sev un citiem? Kāpēc?
Nezinu kādēļ, bet prātā nāk Mārtiņa Freimaņa vārds. Varbūt tādēļ, ka uzaugu klausoties viņa mūziku un apbrīnojot talantu, bet varbūt tādēļ, ka viņš vienmēr bija tik ļoti pozitīvs, ar vieglu skatu uz dzīvi. Vismaz no malas skatoties, tā varēja spriest.

Bez kā nav iedomājami tavi svētki?
Bez kūkas un jaukas kompānijas.

Tavs novēlējums visiem šīs dienas gaviļniekiem?
Lai mums visiem dzīve ir tik salda kā šodien apēstais kūkas gabaliņš!

-----------------------------------------------------------------------------

Dzimšanas dienā sveicam arī Eviju Mūrnieci.

Pastāsti nedaudz par sevi!
Esmu dzimusi un augusi Liepājā, studējusi Liepājas Universitātē, jau 17 gadus strādāju Liepājas Sporta pārvaldē.

Kas dzīvē ir sniedzis piepildījuma un gandarījuma sajūtu?
Piepildījumu kopumā sniedz gandarījums, ja labi dari savu darbu, ja esi apmierināts ar savu dzīvi, bet gandarījumu sniedz arī laba mūzika, laba teātra izrāde, dažādi dzīves sīkumi, kas kopumā kā mozaīka veido mūsu dzīvi.

Kas, tavuprāt, ir nozīmīgs šajā gadsimtā?
Pārsteidzoši un nozīmīgi ir tas, cik ātri attīstās zinātne, cik strauji pieaug zinātnes dotās iespējas cilvēcei.


Pastāsti kāds pasākums, koncerts, teātra izrāde, filma vai grāmata, atstāja uz tevi īpašu iespaidu? Kādu?
Šogad sieviešu koris Aija svinēja savu 25 gadu pastāvēšanas jubileju, nu jau arī es 4 gadus esmu kora dalībniece un klausītājiem sagatavotais koncerts, kurā bija vairāku Liepājas autoru pirmatskaņojumi, sniedza lielisku sajūtu gammu un gandarījumu par paveikto


Kur meklē iedvesmu, lai varētu pēc iespējas labāk dzīvot, darīt un radīt?
Esmu sapratusi, ka iedvesmu ir jāmeklē sevī, ir jāgrib rīkoties, iet, meklēt.  Manā ģimenē katras brīvdienas dodamies meklēt vēl neredzētas vietas, kas sniedz vēl nepiedzīvotas sajūtas. Pirms gadiem sākām ar Liepājas un rajona izpēti, vēlāk devāmies tālāk pa Latviju, tad Lietuva, šajā pavasarī jau bijām Polijā un esam nolēmuši šos meklējumus turpināt.

Kas ir īpašs Liepājā?
Viennozīmīgi, jūra, vējš, mazās, noslēpumainās ieliņas, kanāla promenāde.

Kāda būtu Liepāja, ja tā būtu cilvēks?
Liepāja noteikti būtu vīrietis, nedaudz romantisks, nedaudz skarbs, vēju appūsts, varbūt zvejnieks, bet varbūt aktieris vai rok muzikants.

Kas ir tavi svētki un kā tos patīk svinēt?
Ir svētki, kad apkārt mutuļo dzīve, daudz cilvēku, tie ir Līvas ciema svētki, gadatirgi, lielās egles iedegšana, vai 18.novembris, un ir tie mazie, intīmie, ģimenei nozīmīgie svētki, kad kopā sanāk paši tuvākie.

Tavs novēlējums visiem šīs dienas gaviļniekiem!
Būt laimīgiem šodien un katru dienu, nemeklēt vainas un slikto citos, meklēt laimi un prieku sevī!