Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem Liepājā vārdadienu svin 61 Vilma un 167 Aigari. Saruna ar Egitu Tuzi.

Pastāsti nedaudz par sevi!
Neesmu dzimusi liepājniece, bet vienmēr esmu bijusi ar Liepāju dziļi sirdī. Liepāju par mājām saucu gandrīz septiņus gadus.

Mana ikdiena paiet komunikācijā ar cilvēkiem. Strādāju finanšu sfērā, līdz ar to darbadienas ir ļoti dinamiskas. Brīvdienās un darba dienu vakaros man patīk baudīt Liepājas kultūras pasākumus, cenšos piedalīties un apmeklēt visu, ko piedāvā pilsēta. Brīvo laiku pavadu ar ģimeni, draugiem un saviem kaķiem (īsta kaķu tante).

Esmu ļoti pozitīvi domājoša un visur cenšos saskatīt labo!

Kas dzīvē ir sniedzis piepildījuma un gandarījuma sajūtu?
Gandarījuma sajūta noteikti rodas sasniedzot, izpildot kādu no sevis nospraustajiem mērķiem, no panākumiem darbā, ģimenē un ikdienā. Tiklīdz izdodas izdarīt mazliet vairāk, kā vajadzēja, sajūtas ir fantastiskas. Iesaku pamēģināt! (smejas)

Kas, tavuprāt, ir nozīmīgs šajā gadsimtā?
Viennozīmīgi, tās  ir attiecības, parastas, cilvēcīgas attiecības starp ģimenes locekļiem, draugiem, kolēģiem, klientiem. Mūsdienās ir tik vienkārši visu izdarīt attālināti, piemēram, caur "watsup", "skype", "mesenger". Kādā brīdī cilvēki vairs nesarunājas, bet viss notiek kaut kur virtuāli. Viennozīmīgi, esmu par komunikāciju klātienē.

Pastāsti kāds pasākums, koncerts, teātra izrāde, filma vai grāmata, atstāja uz tevi īpašu iespaidu? Kādu?
Liepājas teātris ir lielisks, vienmēr visiem iesaku to apmeklēt, jo katra izrāde, kas tiek izrādīta, ir bauda. Pēdējā laikā no katras izrādes izlobu sev pa atziņai. Man ļoti mīļa izrāde ir "Piafa", lai kā gājis šai sievietei, par viņu runājām vēl šodien. Ja grib tad var!

Kur meklē iedvesmu, lai varētu pēc iespējas labāk dzīvot, darīt un radīt?
Cilvēkos. Cilvēki iedvesmo. Strādājot ar cilvēkiem, ir grūti no viņiem nemācīties. Katra saskarsme ir kā maza ludziņa, no kuras pēc tam paņemu sev vajadzīgo, atsijāju motivējošo, rodu idejas, ko darīt, kā darīt un varbūt kā citādāk darīt.

Labāk dzīvot var tad, kad esi mierā ar to, kas tev jau ir, ar to, kas tev pieder, un viss tas, kas tev vēl būs, ir tikai dimanti Tavā esošajā miera ostā.

Kas ir īpašs Liepājā?
Māju sajūta, tas brīdis, kad pabrauc garām enkuram, un esi mājās. Manā uztverē, liepājniekus ir grūti iepazīt un atvērt, bet kad tas izdodas kļūsi par savējo. Savējos ir spēks!

Kāda būtu Liepāja, ja tā būtu cilvēks?
Liepāja noteikti ir sieviete – stipra , drosmīga un lepna. Tāda, kas pūlī izceļas, un noteikti ir soli vai pat divus priekšā savām kaimiņienēm (citām pilsētām). Ar viedokli par visu, bet tajā pašā laikā draudzīga un mīļa.

Kas ir tavi svētki un kā tos patīk svinēt?
Man vispār patīk uzskats, ka dzīve ir jāsvin!

Tomēr, ja jāmin vieni svētki, tad tie ir Līgo. Tos mēs svinam Apriķos, ģimenes, draugu lokā, tas mums ir tāds maziņš ģimenes festivāls, kurā valda daudz prieka, līksmes un visu gadu var atcerēties kā ir gājis.

Tavs novēlējums visiem šīs dienas gaviļniekiem!
Būt drosmīgiem! Uzdrīkstēties vairāk, darīt vairāk un priecāties vairāk!