Liepājas modes svētku laikā, 6.augustā pulksten12, atpūtas un darījumu centrā "Romas dārzs" tiks atklāta izstāde "Bērni pielaiko karjeru".

Projekta galaprodukts jeb ceļojošā izstāde "Bērni pielaiko karjeru", kuras mērķis ir popularizēt sevis izzināšanas prasmju nozīmi karjerā, vēršot uzmanību bērnu un jauniešu motivēšanai un talantu izzināšanai. Izstāde būs aplūkojama Liepājā un turpinās savu ceļu pa dažādiem Kurzemes novadiem. Projektā iesaistītas tādas personības kā Agnese Rakovska, Kristaps Porziņģis, Mārtiņš Sirmais, Agnese Jēkabsone, Elita Patmalniece, Eva Ikstena u.c., kuri iepazīstināja bērnus ar savu ceļu uz panākumiem.

"Veidojot šo projektu mēs vēlējāmies iedvesmot bērnus un jauniešus izzināt to, kas viņus visvairāk interesē, izvēloties vienu virzienu un apskatot reālus piemērus, profesiju pārstāvjus, kuri līdz šim ar saviem sasniegumiem ir sevi pierādījuši ne tikai Latvijas, bet arī starptautiskā mērogā. Svarīgi ir parādīt, ka šim karjeras ceļam ir divas puses, viena, kuru redzam uz āru, kas var izskatīties maldinoši vienkārši un otru, cik daudz tiek ieguldīts darbs, un kā notiek šis sevis izzināšanas process", stāsta projekta vadītāja Tatjana Jaremčuka.

Izstādes atklāšana norisināsies Liepājas modes svētku laikā, 6.augustā pulksten12, atpūtas un darījumu centrā "Romas dārzs", ieeja apmeklētājiem būs bez maksas, bet pēc atklāšanas izstāde Liepājā būs apskatāma T/C Baata un koncertzālē "Lielais dzintars". Savukārt Kurzemes novados to būs iespējams aplūkot Grobiņā, Pāvilostā, Nīcā, Priekulē u.c. Projekts noslēgsies 2017.gada 2.janvārī.

Projekta personība – "Triānas parks" soliste Agnese Rakovska – norāda: "Ceru, ka ar vien vairāk un vairāk vecāki savus bērnus ļoti agrā bērnībā atbalstīs un laicīgi pamanīs, kas ir tas, kas bērnam vislabāk sanāk."

Projektu organizē estētikas izglītības studija bērniem un jauniešiem "Liepājas modes un mākslas studija". Izstāde "Bērni pielaiko karjeru" tiek rīkota ar Liepājas pašvaldības, Liepājas Kultūras pārvaldes, Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu. Vairāk informācijas par projektu un video ar projekta dalībniekiem pieejami: www.liepajasmode.lv un Facebook lapā.