Lai popularizētu olimpisko kustību, veselīgu dzīves veidu un godīgas spēles principus sportā, arī šogad Latvijā notiks Olimpiskā diena ar vienojošo moto "Pavingrosim!".

Olimpiskā diena Liepājā notiks Liepājas Olimpiskajā centrā, kurā plāno piedalīties 670 bērni no 12 dažādām Liepājas mācību iestādēm.
Pēc pagājušajā gadā veiksmīgi aizvadītās Olimpiskās dienas, šogad pasākuma dalībnieku skaits teju dubultojies, un 28. septembrī Olimpiskās dienas pasākumos piedalīsies 76 tūkstoši skolēni 76 norises vietās visā Latvijā. Liepājā Olimpiskās dienas ietvaros plāno piedalīties 670 bērni, kuri kopīgo vingrošanu aizvadīs Olimpiskā centra Arēnā.

Tieši ar Olimpisko rīta vingrošanu sāksies Olimpiskā diena, kuru tiešraidē translēs radio SWH pulksten 10.10. Rīta vingrošanas komplekss pēc iepriekš gūtās pieredzes kļuvis garāks, interesantāks un mūsdienu skolas prasībām atbilstošāks. Rīta vingrošanas muzikālajam pavadījumam izraudzīta Laura Reinika dziesma "Es skrienu" un rīta vingrošanu Liepājā vadīs Londonas Olimpiādes dalībniece Poļina Jeļizarova.

Pēc kopīgās vingrošanas skolu audzēkņi piedalīsies stafetēs, sacensībās, zīmējumu, domrakstu un foto konkursos. Ikvienam būs iespēja pārbaudīt savus spēkus dažādos Olimpiskās dienas pasākumos un sacensībās, satiekot Olimpiešus un piedaloties Olimpiskajā izziņas procesā.

Olimpiskās dienas pasākumi būs bez maksas. Visiem Olimpiskās dienas apmeklētājiem pasniegs SOK piemiņas sertifikātus un piemiņas veltes, bet labākajiem un atraktīvākajiem dienas dalībniekiem būs īpaši sarūpētas un arī vērtīgas pārsteiguma balvas, kā arī LOK diplomi.

Šī diena ir kas vairāk par vienkāršu sportošanu, skriešanu vai vingrināšanos. Tā ir iespēja aizdomāties par olimpiskajām spēlēm tajā nozīmē, ka mums vienmēr jācenšas parādīt pašu labāko, ko spējam, vienlaikus apzinoties, ka svarīgākais nav uzvarēšana vai zaudēšana, bet sapratne, kā vislabāk spēlēt šo spēli.

Mārtiņš Kozlovskis, LOC sporta projektu vadītājs

Mārtiņš Sīlis, LOC Mārketinga vadītājs