Jau rīt, 18. septembrī, visā Latvijā norisināsies tradicionālā "Olimpiskā diena 2020", kas pulcēs vismaz 120 000 dalībnieku visā Latvijā. Liepājas skolnieki 2020.gada Olimpisko dienu aizvadīs piedaloties rogaininga sacensībās Jūrmalas parka teritorijā, informē Liepājas Sporta pārvaldes sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītājs Mārtiņš Kirma.

Ņemot vērā valstī spēkā esošos pulcēšanās ierobežojumus, nepieciešamību ievērot fizisku distanci, kā arī citus epidemioloģiskās drošības piesardzības pasākumus, šogad Olimpiskās dienas programma Liepājā veidota, lai izvairītos no drūzmēšanās pirms un pasākuma laikā.

Liepājas 5. līdz 12. klašu skolēni un tehnikuma audzēkņi tika aicināti veidot komandas no trīs dalībniekiem katrā un to pieteikt Olimpiskās dienas rogaininga sacensībām internetā. Sacensību dienā uz reģistrāciju stadiona "Daugava" rezerves stadionā aicināts ierasties gan tikai viens komandas pārstāvis (skolotājs), lai neveidotos drūzma pie reģistrācijas telts.

Paredzams, ka 5. un 6. klašu komandām sacensību distancē nevajadzētu pavadīt vairāk kā 45 minūtes, bet 7. – 12. klašu dalībniekiem kontrollaiks ir 1,5 stundas. Jūrmalas parka un saistītajā teritorijā sacensību distancē tiks izvietoti 30 līdz 40 kontrolpunkti ar dažādām vērtībām.
Organizatori ar medaļām un suvenīriem apbalvos trīs labākās komandas katrā klašu vecuma grupā.

Sacensību programma:

• Līdz 10.00 dalībnieku ierašanās un reģistrācija stadiona "Daugava" rezerves stadionā
• 10.15 sacensību atklāšana un instruktāža
• 10.30 – 12.30 starts izvēles distancē
• 10.30 – 14.00 finišs stadionā "Daugava
• 14.15 Noslēgums un apbalvošana
Olimpiskās dienas rogaininga sacensības Liepājā organizē Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar Liepājas pilsētas Domes Sporta pārvaldi.
Uzziņai.
Rogainings ir orientēšanās sporta komandu sacensības, kur komandas pārvietojas apvidū un noteiktā laika periodā brīvi izvēlētā secībā apmeklē apvidū izvietotus kontrolpunktus, kuriem piešķirtas noteiktas vērtības, cenšoties savākt pēc iespējas vairāk punktu noteiktajā laikā. Distancē komanda pārvietojas kopā (ne tālāk par 15 metriem viens no otra) tikai ar kājām, navigācijai izmantojot tikai mehānisko kompasu, pulksteni un sacensību organizatoru izsniegto karti. Atzīmēšanās kontrolpunktos notiek izmantojot elektroniskās atzīmēšanās sistēmu "SportIdent".