Piektdienas, 22. septembra, vakarā aizvadītas "Latvijas Orientēšanās nakts" sacensībās, kas notika arī Liepājā ar starta vietu pie Liepājas Valsts tehnikuma. Kopumā sacensībās pieteicās 510 liepājnieku kādā no četrām dalībnieku grupām: Open, sievietes, ģimenes un veterāni, portālu informēja sacensību galvenais tiesnesis Matīss Ratnieks.


Uz startu izgāja rekordliels dalībnieku skaits – 151 komanda, visvairāk – Open grupā, kurā startēja 66 komandas. Lai gan šogad liepājniekus trīs stundu sacensībās pavadīja lietusgāzes un pērkona negaiss, dalībniekiem laikapstākļi nebija šķērslis un gan pieaugušie, gan mazākie dalībnieki veiksmīgi veica distanci.

Open grupā pirmo trīs vietu komandas apmeklēja visus kontrolpunktus un savstarpēji sacentās par ātrāko finiša laiku. Uzvaru ar izteikti ātrāko laiku izcīnīja skrējēju duets Edgars Sprūds un Enriks Kalns no komandas "Ezīšu šķiņķīšu puskažociņš uz šaursliežu dzelzceļa", finišējot pēc divām stundām un divdesmit trīs minūtēm. Otrajā vietā ierindojās komanda "ARRRghhh", finišējot 2 stundās un 52 minūtēs, bet trešajā vietā jau otro gadu ierindojās viesi no Lietuvas, pārstāvot komandu "Jaunystė", finišējot vien 22 sekundes aiz otrās vietas.


Sieviešu konkurencē uzvarēja komanda "Viņas centās bez Olgas" (Daiga Poriņa, Agnese Finka, Egita Drieka, Anete Mauerzaka) ar 140 punktiem, kam sekoja komanda "SK & Gailes kundze" ar 124 punktiem un "Dzintarlapsas" ar 118 punktiem.  

Ģimeņu grupā 1. vietu izcīnīja "BS Liepājnieki" (Kristīne Sveile, Emīls Sveile, Maija Līne-Buce, Marks Bucis) ar 114 punktiem, kuriem sekoja komanda "Aritmija" un "Peldētāji #1" ar 109 punktiem.

Savukārt veterānu grupā ātrākie bija komanda "Fantastika" (Ints Vēzis un Vilnis Mellups) ar 114 punktiem, kam piekāpās pagājušā gada čempioni "Durbes bizoņi" ar 102 punktiem un goda pjedestālu noslēdzot komandai "Paulīnes bez Paulīnes" ar 91 punktu.


Liepājas komandas un to rezultātus iespējams apskatīties ŠEIT.

"Latvijas Orientēšanās nakts" katru gadu notiek Eiropas Sporta nedēļas ietvaros. Šajā gadā orientēšanās entuziasti tiek aicināti dalībai 20 Latvijas pilsētās.

Pasākumu organizē Latvijas Orientēšanās federācija ar Liepājas valstspilsētas pašvaldības atbalstu, Orientēšanās klubu "DR-Krasts", Liepājas Valsts tehnikumu, "Maxima" un "Jāņa sēta". Pasākumu līdzfinansē Latvijas Sporta federāciju padome un Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija.

Eiropas Sporta nedēļas izskaņā jau nākamās nedēļas nogalē, 29. septembrī, Liepājā norisināsies veloorientēšanās sacensības "Nakts velobums". Riteņbraucēji "Nakts velobuma" startam pulcēsies skvērā Stendera un Zivju ielas krustojumā. Vairāk ŠEIT.

Tāpat orientieristi un visi citi interesenti gaidīti 26. septembrī uz klasisko orientēšanos Karostā, 3. oktobrī uz orientēšanos Vecliepājā pa tumsu, bet 7. oktobrī noskaidrot ātrākos orientieristus Liepājas orientēšanās čempionātā Papē. Papildu informācija ŠEIT.