Jau kārtējo gadu Eiropas Sporta nedēļas ietvaros 22. septembrī norisināsies Latvijas Orientēšanās nakts. Šajā gadā orientēšanās entuziasti tiks aicināti dalībai 20 Latvijas pilsētas. Vieni no aktīvākajām dalībniekiem ir tieši Liepājā, kur šogad sākuma punkts būs pie Liepājas Valsts tehnikuma, Vānes ielā 4, portālu informēja sacensību galvenais tiesnesis Matīss Ratnieks.

Tās ir aizraujošas trīs stundu sacensības rogaininā, kurā distance veicama ar kājām saskaā ar LOF apstiprinātajiem rogaininga sacensību noteikumiem. Dalība pasākumā ir bez maksas, bet pirms tam (līdz 18. septembra pulksten 23.59), nepieciešams pieteikties tiešsaistē mājaslapā.

Sacensībās var piedalīties komandas divu līdz piecu cilvēku sastāvā sekojošās dalībnieku grupās:

●  OPEN – bez vecuma ierobežojuma, vismaz viens pieaugušais (no 18 gadu vecuma);
●  sievietes – bez vecuma ierobežojuma, vismaz viens pieaugušais (no 18 gadu vecuma);
●  ģimenes – komandā vismaz viens bērns līdz 14 gadu vecumam un vismaz viens pieaugušais (no 18 gadu vecuma);
●  veterāni – visi vecumā virs 55 gadiem.

Katrai komandai tiks piešķirta viena karte, kas izgatavota no ūdensizturīgā materiāla, un būs nepieciešams uzlādēts mobilais telefons ar iespēju lejupielādēt Qrenteerings mobilo aplikāciju, jo atzīmēšanās kontrolpunktos notiks, nolasot QR kodus. Aplikācija pieejama Google Play un Apple App Store. Ja pasākuma dienā būs palikušas brīvas kartes, to varēs izdarīt arī uz vietas, sacensību centrā.

Reģistrācija un numuru saņemšana visās pilsētās 22. septembrī sāksies no pulksten 18.30, karšu saņemšana – no pulksten 19. Kopīgs starts būs pulksten 20, bet finišs – pulksten 23. Labākās komandas, kuras būs ieguvušas visvairāk punktu, katrā pilsētā un katrā dalībnieku grupā tiks apbalvotas. Vairāk par pasākumu iespējams uzzināt ŠEIT.

Pasākumu organizē Latvijas Orientēšanās federācija ar Liepājas valstspilsētas pašvaldības atbalstu, sadarbībā ar Liepājas Sporta pārvaldi, Liepājas Olimpisko centru, Orientēšanās klubu "DR-Krasts", Liepājas Valsts tehnikumu, "Maxima" un "Jāņa sēta". Pasākumu līdzfinansē Latvijas Sporta federāciju padome un Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija.