Jau otro gadu Liepājā notiks komandu rogaininga sacensības – 20. aprīlī Jūrmalas parkā tiks dots starts sacensībām "Liepājas Dienvidu fortu rogainings", kurā dalībnieki var startēt kādā no divu, trīs, četru vai sešu stundu orientēšanās distancēm, informēja biedrība "Piedzīvojumu sacensību apvienība".

Sacensību centrs atradīsies Jūrmalas parkā, pie pieminekļa bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem. Ja pagājušajā gadā sacensības notika pilsētas ziemeļu daļā, tad šogad distances koncentrētas vairāk Liepājas dienvidu daļā.

Pagājušajā gadā Liepājā uz sacensībām pulcējās ap pustūkstoti liels dalībnieku skaits no dažādām Latvijas pilsētām un kaimiņvalstīm. Šāds sportisks azarts ļauj iepazīt dažādas pilsētas vietas. Arī šis gads Liepājā nav izņēmums un vairāk uzmanības tiks pievērsta Dienvidu fortu apkārtnei, kas ir kādreizējs militārs cietoksnis, kas tā arī nav izmantots militārām vajadzībām.

Rogainingā var piedalīties gan sportisti un orientēšanās entuziasti, gan arī aktīvā dzīvesveida mīļotāji, kuriem patīk savu brīvo laiku pavadīt svaigā gaisā un kustībā. Šādu iespēju izmanto arī ģimenes, jo rogainings savā būtībā ir ļoti demokrātiska nodarbe, kurā dalībnieki var izvēlēties savām spējām piemērotu distanci un kontrolpunktu daudzumu.

Organizatori piedāvā dalībniekiem atbilstoši spējām un vēlmēm dažādas distances. Komandām 2–4 dalībnieku sastāvā izveidotas 2, 4 vai 6 stundu rogaininga distances. Ja dalībnieks vēlas startēt individuāli, tad iespējams veikt 3 stundu MTB velorogaininga un 2 stundu rogaininga skrējiena distances. Savukārt bērniem līdz 12 gadu vecumam būs sarūpēta ierastā pastaiga un kontrolpunktu apmeklēšana līdz piecu kilometru garumam.

Kā šīs sezonas jaunums ir rogaininga pārgājiens – tā ir jauna distance, kurā var doties visi, kas vēlas nesteidzīgā solī apskatīties kartē norādītās skaistākas vietas un iepazīt orientēšanās prieku. Šīs distances dalībniekiem netiks fiksētas atzīmes kontrolpunktos un nav noteikts starta un finiša laiks.

Īpaši Liepājas iedzīvotājiem tiek piedāvāta 20% atlaide dalībai Liepājas Dienvidu fortu rogainingam, līdz 14. martam pie reģistrēšanās ievadot kodu – LIEP24.

Dalībnieku reģistrācija notiek mājaslapā. Vairāk informācijas par rogaininga sacensībām Liepājā var uzzināt mājaslapā.


Komandu orientēšanās sacensības "Liepājas Dienvidu fortu rogainings" ir Baltijas lielākā rogaininga sacensību seriāla "Pilsētas leģendas" otrais posms. Šāda mēroga rogainings Latvijā notiek jau piekto gadu. To rīko biedrība "Piedzīvojumu sacensību apvienība" ar Liepājas valstspilsētas pašvaldības, Intervals.lv, Garmin, Isostar, Magnesia un Kokmuižas alus atbalstu.