Piektdien, 21. septembrī, Vislatvijas Olimpiskās dienas ietvaros stadionā "Daugava" norisinājās sacensību "Spēcīgākā skola" Latvijas 3. posms svaru stieņa spiešanā guļus.

Sacensībās Liepājā pārliecinoši uzvarēja Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas audzēkņi. Līderiem piekāpās Liepājas 7. vidusskola, bet 3. vietā ierindojās Liepājas 5. vidusskola. Kopā šajās sacensībās piedalījās 55 skolnieki (48 zēni un 7 meitenes) no 9 Liepājas skolām.

Sacensības klātienē apmeklēja Latvijas Pauerliftinga federācijas valdes priekšsēdētājs, ģenerālsekretārs Andrejs Rožlapa, kurš priecājās par sacensībām Liepājā, norādot, ka patīkami redzēt tik daudz pārstāvētas skolas. "Tagad deviņās Liepājas skolās noteikti zinās, kas ir pauerliftinga disciplīna – svara stieņa spiešana guļus. Prieks par sacensību gaisotni un tik lielu jauniešu interesi," atzīst Latvijas Pauerliftinga federācijas pārstāvis.

"Spēcīgākā skola" Liepājā norisinājās pirmo reizi. "Tas bija liels prieks, ka Liepājas pilsētas Domes Sporta pārvalde akceptēja mūsu piedāvājumu un iekļāva šo pauerliftinga disciplīnu Olimpiskajā dienā, jo mūsu sporta veids ir ārpus skolu mācību programmas," norāda "Spēcīgākās skolas" vieni no organizatoriem – Liepājas kluba "Libava Powerlifting" pārstāve Karina Grigorjeva. "Ar palīgiem no "Royal Fitness" jutām ļoti lielu atbildību, lai jauniešiem paskaidrotu gan šķietamus sīkumus, gan iemācītu svara stieņa spiešanā guļus tehniku. Ir gandarījums par bērnu enerģiju, jo dalībnieki bija ļoti organizēti, nopietni uztvēra visu notiekošo un centās izlabot pieļautās kļūdas. Uzskatu, ka ikviens dalībnieks jau ir uzvarētājs, jo pārvarēja sevi un varēja novērtēt savas reālās spējas," atklāj Karina Grigorjeva.

Liepājas spēka biedrība "Libava Powerlifting" ir pārliecināti par lielo Liepājas jauniešu potenciālu. "Gatavojot svaru ripas sacensībām, mums norādīja, ka skolnieki gan neuzspiedīs vairāk par 70 kilogramiem. Bet mēs atbildējām, ka spiedīs simtnieku un mums izrādījās taisnība," ar lepnumu norāda Karina.

Sacensību "Spēcīgākā skola" Liepājas posma rezultāti:

Zēni svara kategorijā līdz 59kg
1.vieta. Pavluševs Andrejs – ar rezultātu 60kg
2.vieta. Medvedevs Igors – ar rezultātu 50kg
3.vieta. Ušakovs Andrejs – ar rezultātu 50kg

Zēni svara kategorijā līdz 66kg
1.vieta. Blūms Krišjānis – ar rezultātu  75kg
2.vieta. Kuzņecovs Dmitrijs – ar rezultātu 75kg
3.vieta. Ļašenko Dmitrijs – ar rezultātu 60kg

Zēni svara kategorijā līdz 74 kg
1.vieta. Galaktionovs Artjoms – ar rezultātu 100kg
2.vieta. Kavlaks Andrejs – ar rezultātu 92,5 kg
3.vieta. Jesoneko Dmitrijs – ar rezultātu 90kg

Zēni svara kategorijā līdz 83 kg
1.vieta. Žvagiņš Everts – ar rezultātu 105kg
2.vieta. Jevtejevs Roberts – ar rezultātu 90 kg
3.vieta. Reinfelds Artis – ar rezultātu  90kg

Zēni svara kategorijā līdz 93 kg
1.vieta. Bubnovs Aleksandrs – ar rezultātu 100kg
2.vieta. Kiričenko Leo – ar rezultātu 95kg

Zēni  svara kategorijā virs 93 kg
1.vieta. Novikovs Ričards – ar rezultātu 105kg
2.vieta. Attiķis Salvis – ar rezultātu  40kg

Absolūti spēcīgākie zēni
1.vieta. Galaktionovs Artjoms – Liepājas 7.vsk.
2.vieta. Žvagiņš Everts – Liepājas Valsts 1.ģim.
3.vieta. Kavlaks Andrejs – Liepājas Valsts 1.ģim.

Meitenes svara kategorijā līdz 57 kg
1.vieta. Ažēna Agnija – ar rezultātu 25kg
2.vieta. Valdmane Ieva – ar rezultātu 25kg
3.vieta. Kočetkova Ksenija – ar rezultātu 25kg

Meitenes svara kategorija virs 57 kg
1.vieta. Miklāva Vendija – ar rezultātu 35kg
2.vieta. Kreitāle Vika Viktorija  – ar rezultātu 35kg
3.vieta. Jākabsone Izabella – ar rezultātu 25kg

Absolūti spēcīgākās Meitenes
1.vieta. Miklāva Vendija – Liepājas 5.vsk.
2.vieta. Kreitāle Vika Viktorija – Liepājas Valsts 1.ģim.
3.vieta. Ažēna Agnija – Liepājas Valsts 1.ģim.

Projektu "Spēcīgākā skola" finansē Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Latvijas Sporta federāciju padomi projektu konkursa "Par finansējumu skolu jaunatnes sporta pasākumu organizēšanai Latvijā 2018. gadā." ietvaros.
Sacensības Liepājā organizēja Latvijas Pauerliftinga federācija kopā ar biedrību "Spēka Pasaule", Liepājas spēka biedrību "Libava Powerlifting" un svaru zāli "Royal Fitness" ar Liepājas pilsētas atbalstu.

Uzziņai

Liepājas spēka sporta komanda un biedrība "Libava Powerlifting" tika dibināta 2011. gadā ar mērķi izveidot komandu, kas veiksmīgi piedalīsies svaru stieņa spiešanā guļus sacensībās. Spēka sporta komanda pagājušā gada 20 posmu Latvijas kausa sacensībās dažādās Latvijas pilsētās izcīnīja 8. vietu 40 komandu grupā. Šogad Latvijas kausā – 6. vieta starp 35 komandām. Pēc nepilna mēneša, 20. oktobrī, Liepājas Olimpiskajā centrā norisināsies Latvijas kausa 18. posms svaru stieņa spiešanā guļus.
"Libava Powerlifting" aicina ikvienu, kurš vēlas nostiprināt savu ķermeni ar regulāriem treniņiem pauerliftingā un piedalīties sacensībās, pievienoties mūsu Liepājas spēka komandai "Libava Powerlifting". Papildus informācija Facebook @libavapowerlifting.