Jau piektdien, 27.septembrī, pie Liepājas Olimpiskajā centrā notiks Olimpiskā diena, kurā plāno piedalīties 800 bērni no 12 dažādām Liepājas mācību iestādēm.

Lai popularizētu Olimpisko kustību, veselīgu dzīvesveidu un godīgas spēles principus sportā, arī šogad Latvijā notiks Olimpiskā diena ar vienojošu devīzi "Esam sportiska ģimene!".

Pēc pagājušajā gadā veiksmīgi aizvadītās Olimpiskās dienas, šogad pasākuma dalībnieku skaits kļuvis vēl lielāks. Pagājušā gada rudenī "Olimpiskā diena 2012" vienkopus pulcēja un rīta vingrošanā piedalījās 76 tūkstoši skolēnu 76 norises vietās visā Latvijā, kas bija pasākuma rekords. Līdz ar to šajā gadā tiks sasniegts jauns rekords, jo ir pieteikušies vairāk nekā 87 tūkstoši dalībnieku no 83 dažādām vietām.

Vienlaicīgi visās Latvijas "Olimpiskās dienas 2013" norises vietās pasākums sāksies ar Olimpisko rīta vingrošanu, kuras mērķis ir dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu.

Rīta vingrojuma komplekss sāksies pulksten 10:00 un to tiešraidē pārraidīs radiostacija "StarFM" un televīzijas kanāls LTV7. "Olimpiskās dienas 2013" rīta vingrošanas komplektu (video un audio formātā) ir iespējams lejupielādēt LOK mājaslapā internetā www.olimpiade.lv, sadaļā "Olimpiskā diena 2013".

 "Šogad pasākuma devīze Latvijā ir "Esam sportiska ģimene". Ģimene ir tā, kas katram palīdz atrast pareizo ceļu ne tikai sportā, bet arī mācībās un dzīvē," tā uzsver LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers. "Ģimene ir tā, kas ierosina un motivē ar savu personisko piemēru nepagurt un neatslābt vājuma brīžos, līdzi just un priecāties par kārtējo sasniegumu. Sports nenozīmē tikai ambiciozu mērķu izvirzīšanu un to sasniegšanu Olimpiskajās spēlēs. Sports – tas ir kopā būšana un kopā jušana".
Izglītības iestāžu audzēkņi piedalīsies stafetēs un citās sporta sacensībās, zīmējumu un domrakstu konkursos, kā arī visi kopā izveidos un fotogrāfijās vai video iemūžinās iespaidus ar devīzi "Esam sportiska ģimene".
Papildus vienojošajiem pasākumiem, organizētāji "Olimpiskās dienas 2013" norises vietās izstrādās individuālo pasākuma programmu, lai plašāk popularizētu Olimpiskos sporta veidus un Olimpiskās idejas. Ikvienam būs iespēja pārbaudīt savus spēkus dažādos Olimpiskās dienas pasākumos un sacensībās, satiekot Olimpiešus un piedaloties Olimpiskajā izziņas procesā.

"Olimpiskās dienas 2013" pasākumi būs bez maksas, kurā visiem dalībniekiem pasniegs Starptautiskās Olimpiskās komitejas 2013.gada sertifikātus un piemiņas veltes. Viena labākā komanda katrā pašvaldībā saņems LOK kausu, sponsoru un atbalstītāju speciālbalvas, kā arī iespēju noskatīties Kontinentālās Hokeja līgas komandas Rīgas "Dinamo" mājas spēli šā gada oktobrī.

Uzziņai:
• "Olimpiskā diena" ir vienīgais vispasaules pasākums, ko ik gadus organizē Olimpiskā kustība. Lielākā daļa nacionālo Olimpisko komiteju piecos kontinentos izmanto šo iespēju, lai cilvēkos vairotu Olimpiskās vērtības – izcilību, draudzību, cieņu.
• LOK "Olimpisko dienu" rīko Olimpiskās kustības popularizēšanas nolūkā, apliecinot savu atbalstu Olimpiskajiem ideāliem, veselīgam dzīves veidam un godīgas spēles principiem sportā.
• Ar katru gadu minētie sporta svētki kļūst populārāki. Sākot ar 2008.gadu "Olimpiskās dienas" dalībniekiem, paralēli sporta aktivitātēm, ir iespēja tuvāk iepazīties ar Olimpiskajiem sporta veidiem, klātienē satikt Olimpiešus un kopā ar viņiem izmēģināt dažādus sporta veidus.

Mārtiņš Kozlovskis, LOC sporta projektu vadītājs
 
Mārtiņš Sīlis, LOC Mārketinga vadītājs