Deputāti šodien domes sēdē pieņēma lēmumu atļaut K.Valdemāra ielā 30 būvēt dzīvojamo māju ar kafejnīcu.

Pirms gada – 2011.gada aprīlī – pašvaldība uz 12 gadiem nodeva nomā liepājniecei Jeļenai Vasiļjevai zemes gabalu K.Valdemāra ielā 30 dzīvojamās mājas būvei. Būvniecības darbi zemesgabalā bija jāuzsāk līdz 2011.gada 1.novembrim, taču, kā labi redzams, šajā vietā (kādreiz tur atradās tramvaja pietura un avīžu kiosks) joprojām nekas nav darīts.

Šodien deputāti domes sēdē akceptēja izmaiņas zemes nomas līgumā, un atļāva nomniecei būvēt dzīvojamo māju ar kafejnīcu, būvdarbu sākuma termiņu nosakot 2012.gada decembrī (būvniecības beigu termiņš noteikts 2014.gada 1.novembrī).

Zemesgabals K.Valdemāra ielā 30 atrodas blakus abām nojauktajām ēkām K.Valdemāra ielā 32, kam blakus ir zemesgabals Rožu ielas un K.Valdemāra ielas stūrī ar numuru 34.

Vēl nesen izglītības un zinātnes ministram Roberta Ķīlim viesojoties Liepājā, centra skolu vecāki aktualizēja jautājumu par sporta zāļu trūkumu skolēnu sporta nodarbībām, bet pirms tam 10.vidusskolas vecāku komitejas vadītāja Sarmīte Krūma, kas jau gadiem centusies pievērst pašvaldības uzmanību šai problēmai, pretī saņemot tikai solījumus, portālam sacīja, ka viena no pašvaldības versijām, kur varētu atrasties potenciālā sporta zāle, bijusi tieši Rožu ielas un K.Valdemāra ielas stūris.

R.Ķīlis, tiekoties ar skolēnu vecākiem, izteicās, ka nākamajā plānošanas periodā ir cerība piesaistīt Eiropas fondu naudu skolu sporta zāļu un laukumu atjaunošanai. To zinot, prātīgāk būtu bijis vienu no retajiem brīvajiem savstarpēji saistītajiem zemes gabaliem pilsētas centrā rezervēt tieši šai vajadzībai.

Domes priekšsēdētāja vietniece Silva Golde, kura arī balsoja par zemesgabala K.Valdemāra 30 nodošanu nomā, atzina, ka šādā aspektā nav par to domājusi. Tomēr problēmai risinājums tiekot meklēts, un, iespējams, sporta zāle skolēniem centrā tomēr būšot – gan citā vietā. Pagaidām vairāk par to stāstīt Golde atturējās.

Pēc tam, kad šis raksts jau bija publicēts, domes Nekustamo īpašumu pārvalde precizēja: sporta zāles būvei nekad neesot bijis rezervēts zemes gabals K.Valdemāra 30, bet tikai abi blakus esošie – K.Valdemāra 32 un 34.