Portāls irliepja.lv pirms svētkiem uzdeva jautājumu Liepājas domes priekšsēdētāja vietniekam Uldim Seskam "No kurienes Jums tik daudz naudas, ka varējāt aizdot gandrīz pusmiljonu?" Jautājumu portāls uzdeva saistībā ar Ulda Seska valsts amatpersonas deklarācijā par 2020. gadu deklarēto, ka viņš izsniedzis aizdevumus – 382 134,85 eiro un 108 817,44 eiro, kas kopsummā veido gandrīz pusmiljonu eiro.


Pirmdien, 3. maijā, Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Uldis Sesks sniedza atbildi: :


"Sazvērestības teorijām šajā gadījumā nebūs vietas, jo esmu jau ilgstoši bijis publiska amatpersona un kopš 2001. gada regulāri ik gadu iesniedzu Valsts Ieņēmumu dienestā savu amatpersonas deklarāciju, ar kuru ikvienam ir iespējams iepazīties.


Aizdevums, par ko jautājat, manā deklarācijā ir vismaz pēdējos desmit gadus un saistīts ar laiku, kad ar ģimeni ieguldījām līdzekļus, lai radītu mana tēva ļoti ilgi lolotu sapni par Piena muzeja izveidi Sieksātē un Piena muižas attīstību. Šis bija mūsu ieguldījums tēva lolojumā. Mans tēvs ir bijis saistīts ar piensaimniecību visu savu darba mūžu, un viņa sapnis bija radīt vietu, kur vienkopus ir apskatāmas gan vēsturiskas liecības par piensaimniecības nozares attīstību Latvijā, gan arī jaunākajai paaudzei, kas uzaugusi tālu prom no laukiem, uzzināt par piena vai sviesta tapšanu.


Tas nav no jauna izsniegts aizdevums, lai nemulsinātu portāla lasītājus.

Aizdevumā ieguldīti līdzekļi, kurus ieguvu, pārdodot savas kapitāldaļas uzņēmumā "SD Autocentrs" 2005.gadā, kā arī trīs gadus vēlāk pārdodot nekustamo īpašumu Bāriņu ielā 14, kur savulaik atradās Autocentrs".