Ceļu no Liepājas uz Rīgas pusi liepājnieki mēro diezgan bieži – varbūt ir vērts kādreiz, garām braucot, paviesoties Skrundas novadā! Portāls irliepaja.lv sadarbībā ar Skrundas novada pašvaldības Tūrisma un uzņēmējdarbības atbalsta centru piedāvā iepazīties ar šo vietu un atpūtas piedāvājumiem nedēļas nogalei.


Rudbārži
Attālums pieņemams, jo nepilnas stundas laikā, pieveicot vien 60 km sasniegsiet pirmo Skrundas novada pagastu – Rudbāržus. Pagasts atrodas abās pusēs A9 šosejai, tāpēc nogriezieties nedaudz pa labi, un klāt būsiet.


Iebraucot Rudbāržos, kreisajā pusē aiz kadiķu žoga redzama Rudbāržu evaņģēliski luteriskā baznīca. Ar ko tā īpaša? Šī 1904. gadā no sarkaniem ķieģeļiem celtā baznīca ar mazo tornīti virs jumta kores ir vismazākais dievnams Latvijā. Nostāsti vēsta, ka barons fon Firkss tikai uzceļot Rudbāržos baznīcu varējis saņemt bagātās radinieces mantojumu.  Pagājušā gada nogalē pie Rudbāržu baznīcas vietējo iedzīvotāju spēkiem izveidots informatīvs stends.


Šajā pašā ceļa pusē jau pa gabalu visus sagaida vietējais lepnums – Rudbāržu muiža, kas celta Fon Firksu dzimtai 1835. gadā. Muiža laiku lokos tikusi pārbūvēta, revolucionāru dedzināta, bet turpmāko muižas vārdu un likteni visvairāk ietekmēja 1919. gads. Rudbāržu muižā Latvijas brīvības cīņu laikā uzturējās Oskara Kalpaka bataljons un 3. martā no šīs vietas sākās uzbrukums lieliniekiem. 1938. gadā pili pārbūvēja. Otrā pasaules kara laikā ēkā atradās vācu armijas karavīru hospitālis, pēckara gados – mežu darbinieku skola. 1962. gada pilī izvietoja Rudbāržu skolu, kas bija nosaukta Oskara Kalpaka vārdā. Skolas vairs nav, bet pie ēkas novietotā Kalpaka bataljonam veltītā piemiņas plāksne par to atgādinās jaunajiem kadetiem, jo Aizsardzības ministrija tieši šajā vietā plāno izveidot Latvijā pirmo militāro kadetu skolu.


Pēc tam brauciet lejā pa Rudbāržu kalnu, kurš lielo dižskābāržu dēļ ir īpaši gleznains rudeņos. Pēc maza brīža šosejas kreisajā pusē redzams krodziņš "Rančo", kurā var nobaudīt gardu maltīti vai baudīt labu kafiju. Siltās dienās, kamēr vecāki baudīs krodziņa atmosfēru, bērni var rotaļāties pie krodziņa ierīkotajā bērnu laukumiņā.