No Liepājas uzņēmuma "SD Autocentrs" Grobiņas novada dome šonedēļ saņēmusi trīs jaunās "Volkswagen ID.3" elektroautomašīnas, ko izmantos Sociālā dienesta vajadzībām, lai nodrošinātu sociālo palīdzību un aprūpi iedzīvotājiem Grobiņā un Gaviezē, informē Grobiņas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Pastore.

Jaunu automašīnu iegāde notikusi ar mērķi nomainīt esošās, savu laiku nokalpojušās automašīnas pret jaunām. Ņemot vērā valdības noteikto kursu vides aizsardzībā un zaļās domāšanas un rīcības virzienā, izvēlē notika par labu elektroautomašīnām kā nākotnes modelim.


Jauno elektroautomašīnu iegādes cena ir līdzīga tai, par kādu iespējams iegādāties automašīnas ar iekšdedzes motoru. Jauno automašīnu cena ir 33 tūkstoši eiro. Taču būtiska ir atšķirība abu automašīnu ekspluatācijā, uzsver Grobiņas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Galeckis. "Ja ar benzīnu darbināma automašīna uz 100 kilometriem tērē degvielu aptuveni 10 eiro vērtībā, tad elektroauto izmantotā elektrība izmaksā apmēram 3 eiro uz 100 kilometriem," viņš skaidro. "Tas nozīmē, ka ieguvums ir dubultā – gan videi draudzīgas enerģijas izmantošana, gan arī naudas ietaupījums par degvielu."

Elektroautomašīnu uzlādei uzstādītas trīs elektrouzlādes stacijas – divas Grobiņā un viena Gaviezē.