Kā vēsta Liepājnieku biogrāfiskā vārdnīca, pirms 100 gadiem dzimis par noziegumiem pret cilvēci Liepājā tiesātais VDK darbinieks Jevgeņijs Savenko.

PSRS Valsts Drošības komitejas darbinieks, komunistiskā režīma funkcionārs Jevgeņijs Savenko dzimis 1914.gada 20.janvārī Krievijā.

Strādājot Valsts Drošības komitejā (VDK), Maskavā ieguvis augstāko izglītību. No 1939.gada boļševiku partijā. Pēc 1940.gada jūnija ar operatīvo grupu ieradās Latvijā, lai piedalītos par sociāli bīstamiem pasludinātu Latvijas iedzīvotāju fiziskā iznīcināšanā, ko pamatoja ar izdomātām apsūdzībām par dzimtenes nodevību, sakarā ar ko vairumā gadījumu bez tiesas un izmeklēšanas apsūdzētajiem piesprieda nāvessodu nošaujot.
Pēc 2.pasaules kara norīkots par Valsts Drošības komitejas Liepājas apriņķa priekšnieka vietnieku. 1950.gadā šo amatu zaudēja, jo bija piesavinājies ziņotāju vervēšanai paredzēto naudu. Iecelts par Okeāna zvejas flotes Liepājas bāzes direktora vietnieku un darbojies citos vadošos amatos. No 1974.gada pensijā un palika Liepājā. 1999.gadā Latvijas valsts Savenko apsūdzēja noziegumu pastrādāšanā pret cilvēci, apcietināja un tiesāja.

Kurzemes apgabaltiesa Savenko piesprieda divu gadu cietumsodu, kas ir mazāks, nekā likums par šādu nodarījumu prasa. Tiesa ņēma vērā gan Savenko vecumu, gan invaliditāti, atvainošanos cietušajiem un tamlīdzīgus apstākļus. Pēc pārsūdzības Augstākā tiesā viņa sodu samazināja uz 1 gadu un 3 mēnešiem, kurus viņš jau bija pavadījis apcietinājumā pirmstiesa izmeklēšanas laikā.

Miris 2006.gadā.