Biedrībai "Apvienotais Latvijas saraksts" pievienojušies tādi jomu pārstāvji un speciālisti kā militārais analītiķis Igors Rajevs, kādreizējā "Grindeks" attīstības sektora direktore Kintija Barloti, uzņēmēja, Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone un citi, uzņēmējs un biedrības iniciators Uldis Pīlēns piektdien atklāja tās dibināšanas preses konferencē, ziņo LETA.

Biedrības pirmajam sasaukumam, kā atzīmēja Pīlēns, pievienojusies arī uzņēmēja Aiva Vīksna, juriste Baiba Veisa, atvaļinātais ģenerālis Artis Velšs, Auto asociācijas prezidents Andris Kulbergs, uzņēmējs Andris Bite, Daugavpils domes deputāts Pēteris Dzalbe, uzņēmējs Didzis Dejus, uzņēmējs Valdis Cīrulis, docents Valters Bolevics, kādreizējais Liepājas speciālās ekonomiskās zonas vadītājs Jānis Lapiņš, lauksaimnieks Mārtiņš Cimermanis, finanšu un IT jomas uzņēmējs Guntars Vītols, lauksaimniecības jomas uzņēmējs Andris Bružs un start–up jomas uzņēmējs Ģirts Kalniņš.

Biedrības locekļi tās valdē ievēlējuši Veisu, Kalniņu un Pīlēnu, informēja jaunizveidotās biedrības iniciators.

Kā pauda Pīlēns, biedrībā pulcējušies profesionāļi, kas ir gatavi palīdzēt valstij ar savu kompetenci un "uzlabot to, kas pēdējo piecu gadu laikā nav gājis gludi". Viņaprāt, biedrības locekļi ir profesionāļi, kuriem ir pieredze krīzes pārvaldībā. Apvienība ir dibināta kā krīzes menedžmenta biedrība, atzīmēja uzņēmējs.

Ir jāpiedāvā jauns redzējums par Latviju kā par pašpietiekamu valsti, uzsvēra Pīlēns, norādot uz valsts iespējām tautsaimniecībā.

Bružs minēja, ka ir jāpanāk pamatnosacījumi visām Latvijas politiskajām partijām, neskatoties uz to pārstāvju etnisko vai citu piederību. Viņš atzīmēja, ka "Apvienotais Latvijas saraksts" nav jāuztver kā politisks spēks, bet gan kā profesionāļu apvienība.

Rajevs kā vienu no viņa iecerēm, darbojoties biedrībā un kandidējot vēlēšanās, uzsvēra Latvijas armijas, infrastruktūras un ekonomikas attīstīšanu. Viņaprāt, jāmaina kaimiņvalstu uztvere par Latviju kā par "vājo posmu" militārajā jomā. Tomēr viņš neplāno pievienoties kādai partijai, jo uzskata, ka svarīgāk ir veicināt pārmaiņas, nevis ieņemt kādu pozīciju.

Biedrībai ir terminēta darbība četru gadu garumā, informēja Pīlēns. Pēc šī laika posma biedri varēs izvēlēties, vai atgriezties savā profesijā, vai arī attīstīt biedrību.

Tuvāko mēnešu laikā apvienībai plāno pievienoties arī tās otrais un trešais sasaukums, atzīmēja Pīlēns.

Jau ziņots, ka Pīlēna biedrība rudenī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās grasās startēt kopā ar Latvijas reģionu apvienību, Latvijas Zaļo partiju un "Liepājas partiju". Pēdējās divas nesen izstājās no Zaļo un zemnieku savienības.

14.Saeimas vēlēšanas norisināsies oktobra pirmajā dienā.