Tikai un vienīgi nepārtraukti uzņemamu ārvalstu viesu dēļ visapkārt "Liepājas metalurga" lielākā akcionāra Zaharjina villai aizliegta "nepiederošu" automašīnu apstāšanās.

Šādu skaidrojumu pēc mēnesi ilgām pārdomām portālam Pietiek.com sniedza Ulda Seska līdz šim vadītā Liepājas pašvaldība. Turklāt šādu lūgumu pašvaldībai izteicis nevis nama īpašnieks Zaharjins, bet gan "Liepājas metalurgs", kuram formāli ar villu nav nekāda sakara.

Jau šā gada februārī, informējot par Zaharjina īpašo lomu un vietu Liepājas vietējās varas hierarhijā, Pietiek.com pieminēja pašvaldības noteikto aizliegumu automašīnām apstāties visā kvartālā apkārt uzņēmēja īpašumam – 2003. gadā ekspluatācijā nodotajai villai un 3100 kvadrātmetriem zemes Liepājā, Dzintaru ielā 23

Ņemot vērā, ka pašvaldība labprātīgi šī aizlieguma pamatojumu paskaidrot nevēlējās, Pietiek nācās vērsties pie tās ar oficiālu iesniegumu, pieprasot izskaidrot, kuras Liepājas pašvaldības struktūras un konkrētās amatpersonas, kad tieši pieņēmušas lēmumu par zīmju "apstāties aizliegts" uzstādīšanu šī īpašuma apkārtnē, par katru no šīm zīmēm minot konkrēto struktūru, amatpersonu, lēmuma pieņemšanas laiku.

Tāpat Liepājas pašvaldībai tika pieprasīts paskaidrot, uz kāda pamata pieņemti lēmumi par šo aizlieguma zīmju uzstādīšanu Zaharjina īpašuma apkārtnē, par katru no šiem lēmumiem minot iesniegumu un tā autoru, uz kura pamata šis jautājums izskatīts, kā arī attiecīgā lēmuma detalizētu pamatojumu.

Pēc mēnesi ilgām pārdomām Liepājas pilsētas pašvaldība "noskaidrojusi", ka patiesībā pats Zaharjins nekādus oficiālus lūgumus nav izteicis. Viņa vietā to darījis uzņēmums Liepājas metalurgs, kuram formāli ar Zaharjina lepno villu nav nekāda sakara.

2008.gada 2.janvārī pašvaldība esot saņēmusi Liepājas metalurga iesniegumu ar lūgumu atļaut uzstādīt ceļu zīmi "Apstāties aizliegts" pie ēkas Dzintaru ielā 23, Liepājā.

Iesniegumā lūgums ticis pamatots ar faktu, ka "ēka tiek izmantota reprezentācijas nolūkos, uzņemot ārzemju viesus, kuri ierodas Liepājā, lai apmeklētu AS Liepājas metalurgs un ar to saistītos uzņēmumus, un līdz ar to ir nepieciešamība organizēt un kontrolēt viesu automašīnu piekļuvi minētajai ēkai".

Jau deviņas dienas vēlāk – šajā gadījumā mēneša pārdomas nav bijušas vajadzīgas – izpilddirektora vietnieks Didzis Jēriņš 2008.gada 11.janvārī informējis – pašvaldībai nav iebildumu pret to, ka pie ēkas tiek uzstādīta ceļu zīme „Apstāties aizliegts".

Turklāt Liepājā šāda prakse neesot uzskatāma par izņēmuma gadījumu - apstāšanās un stāvēšanu ierobežojošas zīmes iepriekš izvietotas arī pēc citu Liepājas uzņēmumu lūgumiem, piemēram, pie AS UPB un Krievijas vēstniecības Latvijā Liepājas Ģenerālā konsulāta ēkas.

Tiesa, pašvaldība nespēja minēt nevienu piemēru, kad apstāšanās aizlieguma zīmes uzstādītas pie kāda uzņēmēja privātmājas.