Ceturtdien, 8.jūnijā, pēc Pilsētas attīstības komitejas sēdes pie neoficiāla sarunu galda pašreizējā mēra Ulda Seska kabinetā sēdās Jānis Vilnītis un kabineta saimnieks.

Jānis Vilnītis pēc sarunas, kas ilga gandrīz divas stundas, portālam sacīja: "Sarunas turpināsies. Es iepazīstināju Seska kungu ar mūsu redzējumu, uzklausīju, kāds ir Liepājas partijas redzējums. Šobrīd ir tā, ka katram ir savas ambīcijas. Tas ir normāli. Bet nav tādu ambīciju vai saucamo sarkano līniju jeb dziļu grāvju. Vakarā sešos man ir tikšanās ar Agešina kungu. Visticamāk līdz rīt no rītam nekādu citu ziņu nebūs."

Uldis Sesks, jautāts, kāda ir situācija un vai vienošanās ar Latvijas Reģionu apvienību/biedrību "liepājnieki" ir iespējama, sacīja:

"Mēs pārrunājām dažādus scenārijus, kā varētu divas liepājnieku komandas – Liepājas partija un LRA – sadarboties, scenāriji ir vairāki, kā vislabāk paveikt to, lai ieguvēji ir visi liepājnieki, kā konsolidēt tos spēkus, kuri katram ir – varbūt vieniem ir lielāka pieredze un labākas zināšanas valsts pārvaldē vai pašvaldību pārvaldē, vieniem – uzņēmējdarbībā, bet, man liekas, vairāki modeļi ir ļoti reāli, protams, tie ir jāpārrunā ar ievēlētajiem deputātiem un arī partijas valdē, notiks nākošās sarunas…

Vai jūs būtu gatavs atkāpties no mēra amata, lai panāktu vienošanos ar Latvijas Reģionu apvienību un Jāni Vilnīti?
Sesks: "Kā jau es teicu, tiek apspriesti dažādi modeļi, bet tā ļoti precīzi es šobrīd tos neraksturošu, kamēr notiek sarunas".

Kā komentēsiet Agešina izteikumu, ka "Liepājas partijas paziņojums par nesadarbošanos ar "Saskaņu" ir taktika un pēcvēlēšanu aktivitāte"?
Sesks: "Kaut kas viņam jāsaka ir, ja mediji jautā. Vairāk man nav, ko komentēt. Mēs jau visu esam pateikuši – izlasiet valdes lēmumu*, un jums ir pilnīgi skaidra atbilde".

Uldis Sesks apliecināja, ka pēc sarunas "ar kolēģiem", iespējams, vēl šodien notiks otrs sarunu raunds ar Vilnīti.

Sesks: "Pilsētas pārvalde ir ļoti sarežģīts mehānisms, lai jūs tagad sagaidītu, ka mēs vienā stundā uzbūvējam tādu pilsētas pārvaldes modeli, kas var veiksmīgi funkcionēt".

* Liepājas partijas valde ir paziņojusi, ka koalīciju būtu jāveido Liepājas partijai un Latvijas Reģionu apvienībai.