Neilgi pirms pašvaldību vēlēšanām dibinātā reģionālā partija "Liepāja kvadrātā", lai arī nav ievēlēta pilsētas domē, plāno aktīvi turpināt savu darbību, informē aģentūra LETA.

To pastāstīja partijas dibinātājs, līdzšinējais Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks tūrisma un investīciju jautājumos Jurijs Hadarovičs.

Kaut arī "Liepāja kvadrātā" nav pārvarējusi 5% barjeru, lai iekļūtu Liepājas domē, Hadarovičs savas partijas startu pirmajās vēlēšanās vērtē kā labu. "Partijai, kas dibināta tikai pirms trim mēnešiem, piektā vieta vēlēšanās ir ļoti labs rezultāts – aiz mums palika vairākas Latvijas partijas," norādīja Hadarovičs. Viņš ir pārliecināts, ka partijas rezultāts būtu augstāks par 3,35%, ja pret to nebūtu izvērsta "ļoti liela nomelnošanas kampaņa."

Lai arī Liepājas domē partija "Liepāja kvadrātā" nebūs pārstāvēta, neesot nekāda pamata domāt, ka tās darbība apsīks – vēl jo vairāk tādēļ, ka otrs partijas dibinātājs Romans Miloslavskis pieņems Saeimas deputāta mandātu, kas atbrīvojies pēc deputāta Valērija Agešina ("Saskaņa") ievēlēšanas jaunajā Liepājas domē. "Mums būs Saeimā pašiem savs deputāts – tādā ziņā partijas "Liepāja kvadrātā" reitings noteikti ir pieaudzis," pārliecināts Hadarovičs.

Komentējot Agešina izteikumus, ka Miloslavskim neesot "morālu tiesību" pieņemt Saeimas deputāta mandātu, jo viņš "totāli izgāzies" pašvaldību vēlēšanās, tātad viņam neesot vēlētāju mandāta, Hadarovičs to kategoriski noraidīja. "Miloslavskim ir ne vien tiesības, bet pat pienākums strādāt Saeimā, jo vēlētāji viņam ir uzticējušies, un viņam tas ir jāattaisno." Vaicāts, vai Miloslavskis strādās kādā Saeimas frakcijā vai arī darbosies kā neatkarīgais deputāts, Hadarovičs norādīja, ka tas pašlaik vēl neesot izlemts. "Likums viņam pieļauj tikai divas iespējas – vai nu darbu "Saskaņas" frakcijā vai arī strādāt kā neatkarīgajam deputātam. Ņemot vērā, ka no "Saskaņas" Miloslavskis ir izslēgts, it kā loģiski būtu, ka viņš darbojas kā neatkarīgais deputāts, taču vēl nav bijušas sarunas par šo jautājumu," skaidroja Hadarovičs.

Vaicāts par saviem personīgajiem plāniem pēc tam, kad viņam būs jāpamet darbs Liepājas domē, Hadarovičs atzina, ka vispirms vēloties kādu mēnesi atpūsties un apdomāt turpmākās ieceres. Viņš pieļāva, ka varētu pievērsties uzņēmējdarbībai.

Kā ziņots, Hadarovičs un Miloslavskis par jaunas partijas dibināšanu paziņoja pēc tam, kad pērn jūlija beigās sociāldemokrātiskā partija "Saskaņa" pavēstīja par šo divu savu līdzšinējo pārstāvju Liepājas domē izslēgšanu no "Saskaņas". Hadarovičam un Miloslavskim pārmeta "priekšvēlēšanu programmas un valdes lēmumu nepildīšanu" un "pārmērīgu sadarbību ar Liepājas mēru Uldi Sesku.

Sestdien notikušajās pašvaldību vēlēšanās Liepājā visvairāk balsu ir ieguvusi esošā mēra Ulda Seska vadītā Liepājas partija, kā arī Latvijas reģionu apvienība (LRA). Liepājas partiju atbalstīja 31,26% vēlētāju, LRA – 29,15%. Domē iekļuvusi arī "Saskaņa", par kuru nobalsoja 19,58% vēlētāju. Citas partijas 5% vēlēšanu barjeru nav pārvarējušas.